Törölte közösségi oldaláról a dunavarsányi Aranypikkely Pecatanya azt a bejegyzést, amelyben megtiltották a „Döme Gábor-féle” kínai spiccbotok használatát. Döme Gáborral tisztázták a szituációt, és elnézését kértek tőle az okozott kellemetlenségekért.
Mint ahogy arról a Pecaverzum beszámolt, nem mindenhol fogadták örömmel idehaza a Döme Gábor cége által forgalmazott, kínai gyártmányú spiccbotok megjelenését, amelyek arról híresek, hogy olyan erősek, hogy több tízkilós halakat is ki lehet velük fogni.
A mérettől függően 99.990-199.990 forintba kerülő szuperbotokat pár napja az egyik dunavarsányi horgásztóról, az Aranypikkely Pecatanyáról például már ki is tiltották.
„A Döme-féle spiccbotot használni a tavon szigorúan tilos” – közölték a döntést a Facebookon január 6-án, szombaton. A poszt azóta már elérhetetlen, annak okát az Aranypikkely Pecatanya közösségi oldalán indokolta meg.
„Az előző poszt törlésre került, mivel a cél nem mások becsmérlése vagy a botrány keltése volt, szimplán a tóban élő halak épségének megőrzése” – közölték január 7-én, hétfőn.
Azt is írták még, hogy „a megfogalmazás nem kívánt célt érte el”, és Döme Gáborral tisztázták a szituációt, továbbá elnézését kértek tőle a kellemetlenségekért.
Arról nem adtak hírt, hogy mindez azt jelenti-e, hogy visszavonták a kínai spiccek kitiltását.
A hírről szintén beszámoló Magyar Narancs alapján előző cikkünkben azt írtuk, hogy az ország egyik leghíresebb horgászcikk-kereskedő cégének alapítója, tulajdonosa, a világbajnok Döme Gábor által kereskedelembe hozott horgászbot sokak fantáziáját megmozgatta, mások pedig elszörnyedtek rajta.
Méghozzá azért, mert a horgász nagyon nagy szakítószilárdságú zsinórt használva olyan iszonyatos erőt tud kifejteni így, amelynek révén a horog a pontyok száját széttépheti.
Ez pedig nem kívánatos olyan horgászvizeken, ahol a legtöbben a kifogott nagy pontyokat – amelyek értéke méretüktől, sőt ismertségüktől függően több százezer forint lehet – matracra fektetik, hogy ne törődjenek, sebkezelővel látják el a sebet, és fényképezés után visszaengedik őket a vízbe.
„A spiccbot a legősibb horgászeszközök egyike, ezt tiltani olyan, mintha azt mondanánk: ne használj horgot! A halakban nem horgászbottal, hanem a helytelen fárasztással (legyen bármilyen horgászbot a horgász kezében) és a halvédelmi eszközök hiányában, a parton (horogszabadítás és fotózás során) lehet a legnagyobb kárt tenni!” – reagált még a bojkott hírére Döme Gábor.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Vietnam Fishing Tv Youtube-képernyőfelvétel)