2024. november 18. hétfő | Jenő
Aktuális

Kiemelt horgászturisztikai fejlesztési pont lesz a Maconkai-víztározó

Kiemelt horgászturisztikai fejlesztési pont lesz a Maconkai-víztározó

A közelmúltban jelent meg a Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia elfogadásáról és megvalósításáról szóló kormányhatározat, amelynek Nógrád vármegyei érintettsége is van. A kormány közel 24 milliárd forintot biztosít a program megvalósítására, amely keretösszegből a Maconkai-víztározónál is horgászturisztikai szolgáltatási pontot alakítanak majd ki.

Mint köztudott, a Magyar Közlönyben megjelent, hogy november 6-án a kormány elfogadta a – a Magyar Országos Horgász Szövetséggel (Mohosz) közösen megalkotott – Nemzeti Horgászturisztikai Stratégiát, amelynek megvalósításához összesen több mint 23,938 milliárd forint hazai forrást biztosít. 

Dérer István a Mohosz elnökhelyettese, az Országos Horgászszervezeti Szolgáltató Központ (OHSZK) főigazgatója ezzel kapcsolatban arról tájékoztatott, hogy a bátonyterenyei Maconkai-víztározó a Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia egyik kiemelt horgászturisztikai fejlesztési pontja lesz – írja a nool.hu.

„A Nemzeti Horgászturisztikai Stratégia és a mögötte lévő Országos Horgászturisztikai Hálózati Program (OHHP) kormányzati elfogadása és a szükséges források biztosítása valamennyi becsületes magyar horgász közös sikere. Mindez egy több éves munkafolyamat, illetve egy több éves szervezetfejlesztés eredménye” – fogalmazott a MOHOSZ elnökhelyettese, aki egyben a Maconkai-víztározót és tórendszerét hasznosító Bátonyterenye-Maconkai Szabadidő- és Sporthorgász Egyesület (BSHE) elnöke. 

Közléséből az is kiderült, hogy a siker gyümölcsét nem csupán a horgászok élvezhetik majd. Ugyanis a program keretében megépítendő kiemelt horgászturisztikai szolgáltatási pontok – így a maconkai is – természetközeli, közösségi élményközpontok formájában a térség valamennyi lakóját, valamint az aktív turizmus követőit is befogadják majd.

Azzal kapcsolatban, hogy pontosan mi fog épülni Maconkán, és mekkora összeget fordíthatnak a fejlesztés megvalósítására, Dérer István aláhúzta: a megítélt összegből egyenként is jelentős, több százmillió forintos beruházás keretében jönnek létre kiemelt horgászturisztikai szolgáltatási pontok.

„Ezek a beruházások csak akkor indulhatnak meg, ha az engedélyezési, infrastrukturális, valamint a működéssel összefüggő önkormányzati együttműködési feltételek megvalósultak. Optimista ember lévén úgy gondolom, hogy Bátonyterenye önkormányzata és Nógrád Vármegye Önkormányzata egyaránt katalizátora lesz ennek a folyamatnak” – fogalmazott Dérer István.

Szerinte, ha mindez megvalósul, akkor 2025 tavaszán felállhat a helyi projektszervezet. Azt követően indulhat a tervezési, majd a kivitelezési közbeszerzés, így 2026-ban már a megvalósítás következhet.

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: BSHE)