Medvét láttak a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Bogácsi Horgásztó partján a Noszvaj felé vezető műút átellenes oldalán. Az állatot videóra is vették.
„Április 25-én este 8 körül medvét láttunk a Bogácsi tónál. A földutas oldal végében, a fűzfa alatt, az utolsó beállónál” – figyelmeztetett a felvétel készítője, Juhász Ábel az egyik helyi Facebook-csoportban.
Azt írta, a medve ivott a vízből, aztán tovább állt.
A Sokszínű Vidéknek a szemtanú elmondta, az öccsével a túlparton horgásztak, amikor a medve szombaton este 8 óra után 3 perccel felbukkant.
A vad futását videón is sikerült megörökíteniük, íme:
Márciusban a Nógrád vármegyében, a Komravölgyi-víztározónál láttak medvét. Részletek ITT.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitóképünk illusztráci, forrása: freepik.com)