A Szigetközi-ágrendszerben történő horgászáshoz a hatóság által kiállított természetvédelmi engedélyre van szükség.
A Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron megyei Szövetsége közleményben figyelmeztet, hogy nem horgászhat akárki a Szigetközi-ágrendszerben, ugyanis ahhoz hatóság által kiállított természetvédelmi engedély megléte szükséges.
A Szigetközi-ágrendszerre vonatkozóan, az ott horgászóknak a természetvédelmi területen való tartózkodás engedélykötelessége miatt a Sporthorgász Egyesületek Győr-Moson-Sopron megyei Szövetsége megkérte az engedélyt és megfizette ezért a díjat. A horgászoknak maguknál kell tartaniuk nyomtatott formában a kétoldalas természetvédelmi engedélyt, és a hatóságok részére ellenőrzés esetén be kell mutatni a dokumentumot. Az engedély tartalmazza a természetvédelmi területen történő horgászat szabályait, amit mindenki köteles betartani.
A természetvédelmi engedély és a vizitura térkép INNEN tölthető le.
(fotó: ujszo.com)
Változatos állatvilág jellemzi a Szigetközt
A Szigetköz vizek által határolt "sziget" a Kisalföld közepén, a Duna és a Mosoni-Duna között. A folyók által határolt területen 33 település található, köztük két nagy város: Győr és Mosonmagyaróvár.
A Szigetközt északkeletről határoló Dunát a bősi vízierőmű üzembehelyezésekor, 1992. október 25-én, 40 km hosszúságban elterelték a medréből. Ezért az azóta eltelt tizenegy év alatt - a Szigetköz természetföldrajzi jellemzői, élőhelyei, élővilága alapvetően megváltoztak. A változások napjainkban is tartanak.
A Duna, az Alpok vizeit összegyűjtve, a dévényi kapunál lép a Kisalföld területére. Itt a magával hozott hordalékot lerakva, hatalmas homokos-kavicsos dombot épített az évmilliók során. Ennek a tetején, széles, fonatos ágrendszert létrehozva folyt a Duna, egészen 1992 októberéig. Délen a Mosoni-Duna, északon a Kis-Duna határolja a csodaszép tájat. A Duna és Mosoni-Duna közti terület a Szigetköz, a Duna és Kis-Duna közti rész a Csallóköz. Egészen a legutóbbi évtizedekig a két táj mind földrajzát, mind élővilágát tekintve nagy hasonlóságot mutatott.
A Duna elterelése előtt az ágrendszer kiszámíthatatlanul változott, áradáskor hatalmas területeket öntött el a víz. Egyedülállóan változatos, fajgazdag növény- és állattársulások népesítették be a területet.
(forrás: magyar-vizitura.hu)