2025. január 19. vasárnap | Márió, Sára
Aktuális

Pontosan levezette a Horgászjegy Kft., mi történik a hozzájuk érkező 940 millió forinttal

Pontosan levezette a Horgászjegy Kft., mi történik a hozzájuk érkező 940 millió forinttal

A Horgászjegy Kft. közleményben reagált a Pecaverzum cikkére, amelyben megírtuk, hogy a cég 2020-ban 940 millió forintos árbevételt ért el. A Horgászjegy Kft. most részletesen kifejtette, mi történik a hozzájuk beérkező 940 millió forinttal.

Közleményt adott ki a Horgászjegy Kft, amiben reagálnak a Pecavearzum „Tíz százalékot vesz le minden jegy árából a milliárdos árbevételt közelítő Horgászjegy Kft.” című cikkére.

A Dunaföldvári Sporthorgászok Egyesületének (DSE) közleménye alapján azt írtuk, hogy az internetes horgászjegyeladásokból származó bevétel tíz százaléka marad a horgaszjegy.hu-t üzemeltető cégnél, amely 2020-ban 940 millió forintos árbevételt ért el. Az egy tulajdonossal és egy vezetővel rendelkező vállalkozás három főt foglalkoztat.  

A Horgászjegy Kft. közleményében megerősítette a Pecaverzum cikkében szereplő információkat, amelyeket továbbiakkal egészített ki. 

„Ez egy kicsit összetettebb, mint azt a cikkben írták” – fogalmaztak a tájékoztató elején, majd részletesen levezették, hogy mi történik a hozzájuk befolyt pénzekkel. 

„A Horgászjegy Kft. 2020. és 2021. években is jelentős bevételi eredményt ért el, amelynek döntő hányada a cikkben is megjelent területi horgászjegyek értékesítéséből származik. Ehhez azonban tudni kell, hogy a Horgászjegy Kft. bevételét képezi a területi horgászjegy árak teljes összege, melyből legalább 90 százalékot – a pénzügyi és számviteli szabályok szigorú betartásával – visszajuttatunk a horgásztavak kezelőihez. Ez változatlan azóta, hogy a jelenlegi több mint 530 ezer aktív horgász részére biztosítjuk a horgászjegy.hu-n oldalán a területi jegyek online módon történő megvásárlási lehetőségét” – olvasható a Csizmár Erika által aláírt kommünikében.

A Horgászjegy Kft. ügyvezető igazgatója azt írja, „a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) létrehozott egy országos informatikai rendszert (HORINFO) mely alkalmas arra, hogy az ország bármely pontján lévő, a Mohosz szervezetrendszerébe tartozó horgászszövetség és horgászegyesület kezelésében lévő »horgászvízre« kiadott területi jegyeket értékesíteni tudja az év minden napján annak 24 órájában. Ennek természetesen feltétele, hogy a vízkezelő csatlakozzon és tegye elérhetővé a területi jegyei értékesítését a Horgászjegy Kft. által”.

Hogy pontosan mi történik a beérkezett bevétellel, ha egy vízkezelő területi jegye a Horgászjegy Kft. által a HORINFO rendszerében értékesítésre kerül, azt az ügyvezető három pontba szedve fejtette ki.

  • Ha a vízkezelő saját maga értékesítette a területi jegyét, a Horgászjegy Kft-nél a területi jegyárának 1,5 százaléka+Áfa (rendszerhasználati díj) marad, a területi jegyár ezen felüli összegét átutalják a vízkezelőnek. százaléka.
  • Ha a vízkezelő a területi jegyei értékesítésére szerződést köt értékesítési pontokkal (például horgászboltokkal), akkor az értékesített területi jegyárának 3 százaléka+Áfa (rendszerhasználati díj) marad a Horgászjegy Kft-nél, a területi jegyár ezen felüli összegét átutalják a vízkezelőnek.
  • Ha a vízkezelő lehetővé tette, hogy az ország bármely pontján, bármely horgász meg tudja venni a területi jegyét, akkor hozzájárult ahhoz, hogy a Horgászjegy Kft.-vel viszonteladói szerződést kötött partnerek (például horgászboltok) is értékesíthessék területi jegyeiket. Ebben az esetben a területi jegyek 10 százalékát vonják le, melyből azonban a Horgászjegy Kft. tényleges bevétele ennek csak 50 százaléka, mert a másik 50 százalékot a szerződésben álló viszonteladói partnereink részére fizetik ki, majd a területi jegyár ezen felüli összegét átutalják a vízkezelőnek. 

„Valóban jól hangzik, hogy a Horgászjegy Kft. közel milliárdos bevételt realizál, azonban ehhez hozzátartozik, hogy ezen bevétel több mint 90 százaléka visszajut a vízkezelőkhöz. A fentiek alapján levezethető, hogy közel sem milliárdos bevételből tartjuk fenn a Kft. mindennapos működését, ami valóban egy ügyvezetővel és három alkalmazottal üzemel jelenleg. Ezen bevételből biztosítjuk a HORINFO rendszer üzemeltetéséhez kapcsolódó, a Mohosz szervezetrendszerébe tartozó szövetségek, egyesületek és értékesítési pontok, valamint a több mint 530 ezer aktív horgász részére elérhető ügyfélszolgálatunkat is” – hangsúlyozta Csizmár Erika.

A telefonos ügyfélszolgálattal kapcsolatban – mint bizonyára azt sok horgász már tapasztalta – fontos megjegyezni, hogy az csak munkanapokon 8 és 16.30 működik. A + 36 59 324 432-es telefonszámot tehát a délután második felében és hétvégén senki sem veszi fel. A Pecaverzum sajtómegkereséssel fordult a Horgászjegy Kft. felé, hogy megtudjuk, tervezik-e, hogy hétvégén is (amikor a legtöbben horgásznak) elérhető legyen az ügyfélszolgálat. 

Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!