A jövő évi horgászjegyek emeléséről döntött a Dunaföldvári Sporthorgászok Egyesülete (DSHE). Az okok között azt is megemlítik, hogy a Horgászjegy Kft-nek minden interneten eladott jegy után tíz százalékot kell fizetniük. A 2012-ben alapított Horgászjegy Kft. 2020-as árbevétele megközelítette az egymilliárd forintot. (A cikket december 27-én 15:38-kor frissítettük a Horgászjegy Kft. közleményével.)
Megtartotta a DSHE vezetősége december 17-én, pénteken az év utolsó ülését. A legfontosabb döntésekről, változásokról közleményben értesítették a horgászokat.
Az írásból a többi között kiderül, hogy mivel a DSHE a Solti Kis-Duna üzemeltetési jogát a Magyar Országos Horgász Szövetségtől (Mohosz) kapta meg alhaszonbérleti szerződés formájában, ezért a Mohosz által alkalmazott jegymátrix, digitális értékesítés és egyéb szabályok miatt a jegyrendszer és árak is változnak 2022-ben.
Az egyesület tájékoztatásában az olvasható, hogy jelentős teherként jelentkezik majd a jövőben annak költsége, hogy nekik is be kell lépniük az országos jegyrendszerbe. Minden eladott jegy ára után ugyanis tíz százalékot, maximum ezerötszáz forintot a Horgászjegy Kft-nél kell hagyniuk.
„Sajnos a halárak, a bérek és a rezsiköltségek is folyamatosan emelkednek, ezért valamennyi jegyünk árában érvényesítenünk kellett áremelést. Természetesen megpróbáltunk a realitások talaján maradni, de ahhoz, hogy az eddigi színvonalas munkát tovább tudjuk vinni, szükségesek az emelések” – közölték.
Hozzátették: kivételt képeznek a gyermek, ifjúság területi és napijegyek, amelyeket változatlan áron kínálnak majd jövőre.
A jegyáremelés kapcsán pontos összegeket nem hoztak egyelőre nyilvánosságra, a jegymátrix csak később kerül majd fel a DSHE honlapjára.
A 2012-ben alapított Horgászjegy Kft. egyébként a nyilvánosan elérhető cégadatok szerint 2020-ban 940 millió forintos árbevételt ért el. Az egy tulajdonossal és egy vezetővel rendelkező vállalkozás három főt foglalkoztat.
Visszatérve a DSHE vezetőségének döntéseire, a horgászrendben történt változások kapcsán fontos megemlíteni, hogy januártól a halállomány védelme érdekében békés hal horgászata esetén fonott zsinór csak horog és dobóelőkeként használható maximum a bot hosszának háromszoros méretéig.
Szintén módosították a telepítések utáni időszakra vonatkozó szabályokat. Az újítás szerint az új horgászrend azt tartalmazza, hogy pontytelepítés után tilalom van érvényben ugyanazon nap 24 óráig. A békés halra történő horgászat azonban nem tiltott, csak megtartani nem lehet a kifogott példányokat.
A változó szabályokról és az új horgászrendről bővebben ITT.
FRISSÍTÉS december 27-én 15:38-kor:
A Horgászjegy Kft. közleményben reagált a Pecaverzum cikkére. Részletesen kifejtik, mi történik a hozzájuk érkező 940 millió forinttal. Részletek IDE KATTINTVA!
Mint ismeretes, 2022-ben az összes általános területi jegy ára emelkedik. Nézd meg az összegeket IDE KATTINTVA!
Ötven százalékkal emelkedik az Egységes Szövetségi Hozzájárulás (ESZH), amit minden horgász megfizet. Részletek ezzel kapcsolatban IDE KATTINTVA érhetők el!
A Horgászjegy Kft. közleménye az állami jegyekkel kapcsolatban. Tudj meg többet IDE KLIKKELVE!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: DSHE)