A nagy meleg miatt csökkenni kezdett a vízben az oldott oxigén és az algaképződés is jelentősen erősödött. A megelőző klórmeszes fertőtlenítő kezelést azért hajtották végre, hogy elejét vegyék a halpusztulásnak.
Június 26-án, vasárnap délelőtt a Dunaújvárosi Sporthorgász Egyesület (DSHE) munkatársai megelőző klórmeszes fertőtlenítő kezelést végeznek a Felső-öbölben – tájékoztatta előzetesen a duol.hu-t Somfai Rezső, az egyesület elnöke a végül megvalósult beavatkozásról.
Erre azért volt szükség, mert a múlt héten végzett mérések szerint a hosszan tartó nyári melegben folyamatosan csökkent a vízben az oldott oxigén, valamint jelentősen erősödött az algaképződés is.
Vasárnap a szakemberek a vízterület több pontján közel 60 kilónyi klórmeszet helyeztek ki. A kezelés legfőbb célja az volt, hogy megakadályozzák az esetleges halpusztulást.
A klórmeszes kezelés nem érintette a Szalki-szigeti szabadstrandot, amelyet vasárnap is látogathattak a fürdőzők.
A Felső-öböl egy mentetlen, 11 hektáros Duna-holtág, amelynek a Halgazdálkodási alhaszonbérlője a DSHE.
Az egyesület honlapján azt írja, hogy a Felső-öböl a Szalki-sziget lejárójától északra található, mely a Dunával egy befolyó csatornán keresztül van kapcsolatban, a vízszintet a csatornán található gyaloghidas zsilippel lehet megtartani, szabályozni.
Horgászni az öböl egész területén csak partról lehet, a csónakból való horgászat, és csónakok tárolása tilos. A vízterület keleti oldalán található a szabadstrand, mely nyitvatartási idejében a strand kijelölt területén nem lehet horgászni. A többi terület végig szabadon horgászható, fás, bokros parti kialakítás jellemzi.
A nyári kánikulában a halpusztulás sajnos nem egyedi jelenség, tavaly az ország több pontjáról is érkeztek ilyen jellegű hírek.
Most sincs ez máskép, ugyanis a szeged.hu beszámolója szerint a Holt-Marosból több mint kétszáz kiló haltetemet szedtek ki a vízkezelő Szegedi Herman Ottó Horgászegyesület halőrei.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotók: dshe.hu)