Sajnos elpusztult halak is előkerültek, az élő ezüstkárászokat pedig – mivel inváziós faj – meg kellett semmisíteni.
Szeptember 2-án, csütörtökön érkezett bejelentés a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetségéhez, hogy a Bács-Kiskun megyei Tiszaalpár területén a vízzel megtelt ártérre halak szorultak be.
A szövetség azonnal megkérte a halászati engedélyt az illetékes halgazdálkodási hatóságtól, és másnap (szeptember 3-án, pénteken) délután már a helyszínen is voltak.
„Találtunk elpusztult halakat, kisebb pontyokat és egy alkarnyi csukát. A tetemek elszállítását megtettük. Kollégáimnak sikerült két nagy testű és egy kisebb pontyot megmenteni, és visszahelyezni a Tisza-folyóba, eredeti élőhelyükre” – nyilatkozta a Pecaverzumnak Donkó Péter.
A szövetségi titkár elmondta azt is, a nagyobb pontyok 4-5 kiló körüliek lehettek, míg a kisebb egykilós. „Szákkal végeztük a halászást, mert térd alá ért a víz, de pontyoknak még volt bőven életterük az egyhektáros területen. Nem voltak beszorulva, szabadon tudtak mozogni, és amikor észrevettek minket, nagyon megindultak. Három óráig kergettük őket, mire sikerült mindkettőt befogni” – részletezte a műveletet Donkó Péter.
Hozzátette: nagyon sok ezüstkárászt is lehalásztak, de mivel az inváziós faj, azokat sajnos meg kellett semmisíteni. A területen rengeteg madár körözött, amelyek minden bizonnyal sok halat elfogyasztottak vagy megsebesítettek.
A szövetségi titkár szerint azért nem jelentek meg orvhalászok az érintett területen, mert madarászok rendszeresen figyelik azt.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotók: Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége)
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!