Alig egy hónappal a rekordközeli garda után újabb különleges fogást könyvelhetett el Deim János a Nagykunsági-főcsatornán – ezúttal egy országos rekordnál is nagyobb tömegű bodorka akadt horogra.
A 30 centiméter hosszú, 800 grammos bodorkát május 1-jén, 15 órakor fogta ki a Nagykunsági-főcsatorna szenttamási szakaszán – adta hírül a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége (KTVHESZ) Facebook-oldalán.
A horgász konzervkukoricával csalizott, a mérés után pedig visszaengedte a halat az életterébe.
A bodorka országos rekordját Ottmár Dániel jegyzi, aki 2013. július 5-én a Maconkai-víztározó és tórendszere gáti szakaszán egy 0,79 kiló tömegű, 30 centiméteres példányt terelt partra, Deim János fogása tehát 10 grammal múlta felül a hivatalos csúcsot.
A Pecaverzum úgy tudja, a horgász bejelentette a rekordfogást a Magyar Országos Horgász Szövetségnek (Mohosz), így már csak a szervezetnek kell elfogadnia új országos rekordnak, ez egyelőre még nem történt meg.
Deim János neve nem először került elő az utóbbi időben. Áprilisban ugyanitt egy 43 centiméter hosszú, 1.065 grammos gardát fogott, és megközelítette az országos rekordot. (A hivatalos csúcsot Tápai Gábor tart egy 1,25 kiló tömegű és 49 centiméter hosszú példánnyal, amelyet 2020. június 16-án fogott műléggyel a Maros szegedi szakaszán.)
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: KTVHESZ)