
122 centiméter hosszú és negyven kilót meghaladó busát akasztott június 24-én éjszaka Kovács Gyula az Újpesti-öbölnél, mire azonban a hal szákba került, már június 25-ét írtunk.
„Sajnos keserédes számomra a fogás története, ugyanis a célzott és eredményes horgászatuk mellett ezt a gyönyörű példányt pont pergetve sikerült partra terelni par kép erejéig” – mondta a Pecaverzum érdeklődésére Kovács Gyula, aki szerint nem méltó dicsekvésre egy kabátos hal, végül mégis kötélnek állt, és nyilatkozott.
Egy ekkora busát ugyanis nem minden nap fog az ember, ráadásul nagyon hosszan és keményen meg kellett dolgozni érte.
„Az első kirohanását egy 140 méteres őrület után tudtam csak megfékezni. Már láttam az alátétzsinórt a dobon, ami a 150 méter fonott alá került” – mesélte Kovács Gyula.
Adrenalinból egy percig sem szenvedett hiányt, az inváziós planktonevő megállíthatatlan volt. A horgász egy tehervonathoz hasonlította.
„A 2,5 órás, kőkemény csatát, amit vívtunk, sosem felejtem el, és örök emlék marad. Akasztottam éjfél előtt valamivel, és vastagon átcsúsztunk a 25-e hajnalba, mire dűlőre jutottunk” – fogalmazott, majd arra is kitért, mi lett a busa sorsa.
„Mivel faroktőbe akadtak a horgok, így a szabályok értelmében nem volt kérdés, hogy mennie kell” – árulta el.
Az érvényben lévő rendelkezés ugyanis úgy szól, hogy minden olyan halat, amely nem szabályosan akadt – függetlenül attól, hogy inváziós vagy sem – vissza kell engedni.
Ez jogi értelmezés kérdése, ugyanis a főszabály mindig erősebb, mint a speciális szabály. Ebben az esetben pedig azt a fő szabály, hogy a nem szabályosan megfogott halat nem lehet megtartani.
Az országos csúcsot egyébként Boros Tibor tartja a Lázbérci-víztározón 2017. október 16-án akasztott 80 kilós és 135 centis busájával.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(fotók: Kovács Gyula/Pecaverzum)