Élete eddigi legnagyobb harcsáját terelte partra Termeczki Gábor. A Leveleki Horgászparadicsomban egy 46 kilogrammos példány akadt a horgára.
Nevet is kapott az a gyönyörű harcsa, ami egykilós kárászra csábult el. Malac Lui névre keresztelték a 46 kilogrammos, kapitális példányt. Vezetéknevét a Malac Team-ről kapta, ennek a csapatnak a tagjaként érkezett a Leveleki Horgászparadicsomba Termeczki Gábor.
A dolog érdekessége, hogy a fiatal horgász nagyon ritkán kerget harcsákat, mindössze egy évben egyszer. Egyébként feederezni szokott, a győri MMX Feeder Team tagjaként. A leveleki Harcsafogó OB-n két barátja is részt vett, és most a Malac Team tagjai visszatértek a tett helyszínére, hogy újfent a bajszosok nyomába eredjenek.
Az 1-gyes szigeten pecáztak, de Gábor nem a fenekezős módszert választotta, hanem vízfelszíni szakítós bójázással harcsázott. „Előző nap elmentünk csalihalakért egy napijegyes tóra. Kárászokat és dévéreket is tudtunk fogni. Mire visszaértünk, mondták a srácok, hogy az egyik bójám alatt elment a súly. Gyorsan kötöttünk rá pár téglát, amit ott hirtelen találtunk, és visszatettük. Az első szép fogásom egy 18 kilós harcsa volt, ami körülbelül 50 méterről jött, és a csali egykilós kárász volt” – tudta meg a Pecaverzum Gábortól.
Majd egy kicsit bentebb, 100-110 méteren horgászott. Csalinak ismét kárászt tett a horogra. Nagy volt a csend, egész éjjel nem is mozdult meg a bot. „Reggel fél hat felé szóltak a többiek, hogy van egy kis gond, újra elengedett a súly a bójánál. Az egész elment úgy négy-ötszáz méterre, balra, a másik botomon keresztül” – vázolta a reggeli helyzetet Gábor, aki gyors tanakodás után a barátaival együtt úgy döntött, hogy csónakba száll, és kiszedik a bóját.
„Közben éreztem, hogy valami nem stimmel. Húzást éreztem, de akkor még csak a csalihalra gyanakodtunk. A szakítómon semmiféle súly nem volt, egy gyorskapocs volt rajta, egy harcsás forgó, egy 1-1-gyes monofil előke, és két darab 3/0-s horog. Vagyis egy klasszikus szakító szerelék, amin a kisebb halat is jól lehet érezni. Gyorsan leszedtük a szakítózsinórt, a bóját kiszedtük, és elkezdtük a felesleges damilt felcsévélni az orsóra. Továbbra is éreztem, hogy valami húz. Akkor már sejtettük, hogy egy harcsa lesz. A féket próbáltam szorosan beállítani, egyszer odavágtam neki, és akkor megindult, majd leült a meder aljára. Ekkor a féket behúztam koppra, és felhúztam a harcsát. Elindultunk a sziget felé, közben pedig már fárasztottam a halat. Azonban muszáj volt engednem, mert a csónakot úgy megfogta, hogy bár a motor járt, de mi álltunk a vízen. Amikor partot értünk, akkor kezdtem el húzni, de ott már két kézzel kapaszkodnom kellett a botba. Egy fél órán át tartott a fárasztás, és végül ketten emelték ki a vízből a harcsát.”
A hal a méréskor 46 kilogrammot nyomott, és pontosan 180 centiméter volt a hossza. Gábor odafeküdt mellé, de a 193 centijével bizony nem sokkal volt hosszabb, mint a harcsa. A hal visszaengedés előtt kapott egy chipet, így pontosan lehet majd követni, hogy Malac Luit mikor fogják ki, és mennyit változik a súlya.
Az I. Harcsafogó Országos Bajnokság legnagyobb hala egy 20 kilós harcsa volt. Készült videó is egy fárasztásról, amit ide kattintva lehet megnézni.
Még több érdekes sztori a Nagy fogások rovatunkban! Videókat néznél? Kattints IDE!
Küldj sztorit Te is!
Elindult a Pecaverzum multimédiás beküldő szolgáltatása: egy gombnyomással tudsz küldeni nekünk fotót és szöveget! Kattintsd IDE, és már küldheted is a sztoridat!
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!