2024. április 27. szombat | Zita
Versenyek

Erdei Attila: A 2012-es vb-arany nagyban meghatározta a pályafutásomat

A szegedi horgász egyéni feedervilágbajnok, többszörös feeder csapatvilágbajnok, számos Európa-bajnoki érem és hazai győzelem gyarapítja továbbá eredményei listáját mind úszós, mind feeder technikában.

A horgászattal nagyjából hatéves korában ismerkedett meg Erdei Attila. Eleinte idősebb barátokkal jutott ki a Makó környéki csatornákra, kubikgödrökre pecázni. Innen indult minden. Később horgásztáborokban gyarapította tudását, majd következtek az ifjúsági versenyek – olvasható a szegedma.hu-n.

„Voltak ifjúsági öttusák, ahol barkácsolásból, elméleti ismeretekből, céldobásból, horgászatból és még evezésből is voltak feladatok” – emlékezett vissza.

Egyre komolyabb és rangosabb versenyekre jutott el, az említett öttusán egy országos egyéni második helyezést ért el Attila. A verseny többi négy eleme is beépül és segíti a horgászatot, de azok a későbbiekben elmaradtak a pecával szemben. „Ez egy komoly lépés volt számomra, ez egy valódi siker volt” – állapította meg.

A feeder és az úszós horgászmódszeren belül is számos technika áll rendelkezésre, ezek közül sok hozott már sikert Attilának versenyen, és kedveltek is a világbajnok által.

Amennyiben az egyéni kategóriában elért eredményeket nézzük, Attila a legnagyobb sikerét 2012-ben, a belgiumi Gentben érte el, ahol feeder világbajnoki egyéni aranyat szerzett. (A 2012-es tornán a magyar csapat világbajnoki ezüstöt ért el horgászatával.)

„Ez nagyban meghatározta a pályafutásomat. Azért egy vb-címmel a háta mögött az ember mégiscsak egy kis elismerésre tesz szert, egy nagyon jóleső érzés” – vallotta be.

A megközelítőleg negyvenéves pályafutása során rengeteg hazai és nemzetközi vízre eljutott a világbajnok horgász, így már ott tart, hogy nagyon sok esetben, amikor például Európán belül világbajnokságra utazik, már ismerősként érkezik az adott vízre, ami előnyt jelent.

„Könnyebb lesz összeszámolni, hogy Európában hány országban nem horgásztam, mint igen. Finnország, Norvégia, Svájc, Lettország, Litvánia kimaradt. A többi európai ország, ahol versenyeket rendeznek, az szerintem megvan” – árulta el.

2019-es év elképesztő sikerekkel tarkított volt Erdei Attila számára: Dél-Afrikában feeder világbajnoki csapatarany, Portugáliában feeder klubvilágbajnoksági csapatarany jött össze a számára.

„Ez egy példátlan év volt. Gyakorlatilag ilyen feeder-eredménnyel egyetlen egy versenyző vagy ország sem dicsekedhet, hogy azonos évben megnyerte a feeder világbajnokságot és ugyanennek az országnak a csapata nyerte meg a feeder klubvilágbajnokságot is” – mutatott rá a siker értékére.

Tavaly – négy év után – ismét vb-győztes lett a magyar feederválogatott. Szerbiában 32 pontot szerezve ült fel Magyarország a világ tetejére. A csapat összetétele a következő volt: Szénási Béla szövetségi kapitány, Kocsis László másodkapitány, Bakó Péter, Erdei Attila Csaba, Sipos Gábor, Sivák Mátyás, Szabó Bence, Walter Tamás versenyzők; Balog Áron, Barna Szilárd, Borda Zsolt, Simon Zoltán, Varsányi Miklós segítők, Polyák Csaba csapatvezető.

Egy évvel korábban, 2022-ben pedig masters kategóriában, az 55-65 éves korosztályban úszós vb-aranyérmet is szerzett Franciaországban Erdei Attila.

Az idei évben sincs megállás, hamarosan indul a nagyüzem újra.