Két műcsalival perget egyszerre a Balti-tengeren egy magyar horgász, aki rendszeresen fogja a gyönyörű tengeri pisztrángokat és egyéb halakat. Horgászatairól kiváló, élvezetes videókat is készít. Ismerjétek meg Molnár Zoltánt és az ő különleges, parti pergető technikáját!
Hét éve él Dániában, a Jylland-félszigeten Molnár Zoltán családjával. Idehaza gyerekkora óta horgászik, és amióta kiköltöztek, elkezdte a Balti-tengeren a parti pergetést.
„Ez a félsziget Európában is híres, mint egy kiváló tengeri pisztrángozós hely. Olyan versenyeket szoktak itt rendezni, ahol 500-600 ember indul el, és nagyon komoly díjazások vannak. Áprilisban beneveztem én is, és gondoltam, hogy megörökítem, akkor készült el az első videó. Sikerült fognom pár halat, és ezen fellelkesedve már a hatodik filmnél tartok” – nyilatkozta a Pecaverzumnak Molnár Zoltán, aki az I love SEATROUT elnevezésű Youtube-csatornára tölti fel tartalmait.
Annyira megtetszett neki a filmkészítés, hogy azóta már technikai fejlesztést is végrehajtott, és a többi között vásárolt egy drónt is. A célhala egyértelműen a tengeri pisztráng, amiből fogott már kétkilós példányt is. „Ezen kívül sűrűn találkozom a horgomon makrélával, laposhallal és csőrös csukával is. A tengeri pisztrángnak nagyon finom az íze, de visszaengedek minden halat. Rendszeresen, hetente egyszer azért általában eszem halat, mert nagyon szeretem, ilyenkor elmegyek egy vendéglátóhelyre” – hangsúlyozta C&R-szemléletét.
És akkor nézzük, milyen is egy tengeri pisztránggal megküzdeni! (A teljes, hatperces videó ITT.)
A tengeri, parti pergetéshez Zoli egy háromméteres botot használ, a végszerelék pedig egészen egyedi, méghozzá azért, mert két műcsalit tartalmaz.
A 1,2 méteres flourcarbon előke végén egy tengeri féregutánzat, háromnegyedénél pedig egy kis rákimitáció található.
Nézd meg, milyen is ez a furcsa, de annál fogósabb végszerelék!
„Itt szinte mindenki így horgászik, volt, hogy egy dobással fogtam kettő halat. Nagy élmény a fárasztásuk, remekül küzdenek” – mondta Zoli, aki egyébként nemcsak a tengeren, hanem a környező folyókon, patakokon is szokott próbálkozni.
Legújabb, tervezett célhala most a lazac, amelynek megfogására júliusban, augusztusban reális esély is kínálkozik. A tengeri horgászat kapcsán pedig egy barátjával elhatározták, hogy vásárolnak egy csónakot, hogy a nyílt vízen is tudjanak majd horgászni.
„Nyolc-tízkilós lazacok élnek a félméteres mélységű patakokban, megpróbálom majd őket is célba venni. Itt az a jó, hogy amelyik vízbe dobsz, gyakorlatilag biztosan fogsz valamit” – érzékeltette a dániai halbőséget.
Zoli eddig hat videót készített, érdemes megnézni mindet! Mi most ajánlunk a fentebb belinkelten túl még kettőt. Jó szórakozást! És ha érdekelnek még hasonló videók, kövesd be az I love SEATROUT Youtube-csatornát!
Csőrös csuka a tengerből:
Folyóból pergetett pisztráng:
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!