A KTVHSZ halőri szolgálata október 27-én, vasárnap éjjel egy stéghez lekötve egy darab 9,39 kilogrammos pontyot, egy darab méreten aluli márnát és néhány keszeget talált a Tisza-folyó martfűi szakaszán.
A KTVHESZ ügyvezető igazgatója a Pecaverzumnak elmondta, a halakra a folyó belterületi részén bukkantak, és a halőrök úgy döntöttek, hogy megpróbálják lépre csalni az elkövetőt vagy elkövetőket.
„Az éjszaka megtalált halakat visszahelyezték a helyükre, és lesben állva várták, hogy jöjjön érte a tulajdonosa, de hajnalig nem történt semmi, így úgy döntöttek, hogy a halakat elengedik” – nyilatkozta Donkó Péter a meghiúsult akcióról.
Mivel a lakott terület nagyon közel van, ezért elképzelhető, hogy észrevették a halőröket, és azért nem mentek vissza a tett helyszínére a halakat kikötő személyek. Az elkövetést csak tettenérés esetén lehet bizonyítani, erre azonban most nem került sor.
A halak halgazdálkodási értéke meghaladta a 220 ezer forintot.
Donkó Péter felhívta a figyelmet, hogy a KTVHESZ horgászrendje alapján a 6 kiló fölötti ponty nem tartható meg és nem vihető el a vízterületről.
A halgazdálkodási hatóság a hal értékét úgy számítja ki, hogy a tömeget beszorozza 1500-zal, majd a kapott összeget 15-tel. Így kapjuk meg azt a többszázezres értéket, amelyet egy nagy testű ponty a jogszabály alapján képvisel.
„Nem tudják sokan, akik ezzel próbálkoznak, hogy mit kockáztatnak. Ezzel nem csak a horgászjegyét kockáztatja. Ha azt nézzük, hogy egy 10-15 kilós hal többszázezer forint halgazdálkodási érték, akkor ha valaki eltulajdonítja, úgy gondolom, az már büntetőjogi kategória” – vélekedett az ügyvezető igazgató.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: KTVHESZ)