Tampon, tisztasági betét, vécépapír, nedves törlőkendő, kotonzacskó vagy éppen pelenka – csak néhány gusztustalan dolog, ami alacsony vízállás esetén horogra akadhat a Dunán, és elveheti az ember kedvét a horgászattól, no meg persze számost kérdést is felvet.
Az egyik dunai horgászattal foglalkozó közösségi csoportban többen is arról számoltak be, hogy az utóbbi napokban rengeteg undorító dolog akadt horogra.
„Azért ez durva. Minden kitekerésnél vastagon a zsinóron a szétázott vécépapír, vatta, szőr és hajszálak” – írta T. posztjában, amelynek kommentszekciójában száznál is több hozzászólás érkezett.
A többi horgász is megerősítette, hogy valóban iszonyatos mennyiségű dzsuva került a zsinórra vagy a horogra mostanában főként Budapesten, de a folyó más szakaszain is.
„Miért? Mi legyen rajta, aranygyűrű? Köztudott hogy a nagy eső esetén szennyvizet beleengedik, belefolyik a Dunába, sokszor szűretlenül” – írta egy felhasználó.
„Ennek a mocsoknak a jelentős része a folyón közlekedő hajókból kerül a Dunába. Ezeket sajnos senki nem ellenőrzi, pedig nagyon kellene. Miután a fekáliát összegyűjtik egy tartályba, az mindenféle vegyszer kezelés nélkül (mert az pénzbe kerül) szivattyú segítségével megy a Dunába. A fővárosi és persze a többi szennyvízbefolyó egészen rendben vannak, mivel azoknak a működése komoly szabályokhoz kötött” – vélekedett egy másik hozzászóló.
„Próbálj eső után Budapesten horgászni, nem tudsz olyat mondani, amit nem fogtam. Pár nap, azt minden letisztul” – nyugtatta a kedélyeket egy beszámolója alapján sokat látott pecás.
„Szinte kivétel nélkül minden áradásban elengedik a felhalmozódott, de még nem kellően tisztított szennyvizet! Ezek azok az alkalmak, amikor lehetőség van rá, hiszen a horgászok nem igen jelzik, így a szakszolgálatoknak nem kell a vízminőséget méregetni! Úgy gondolom, van egy statisztikai érték, így mindig annak megfelelő vízminőség kerül be az ellenőrzési naplóba. Nálunk, a Közép-Dunán, rendszeresen előfordulnak ilyen szennyezések, nem volt ritka, hogy Harta magasságában hasonló maradványokkal volt tele a folyó” – osztotta meg negatív tapasztalatait egy másik témában érintett.
„Mindenkit megnyugtatok, ötven évvel ezelőtt is ilyen és hasonló mocskok, például teli kotonok kerültek horogra” – jelezte egy horgász, hogy a probléma nem új keletű.
A kicsi víznek van azért jótékony hatása is, ugyanebben a csoportban egy horgász arról posztolt, hogy talált egy csomó műcsalit és ólomot a Duna-parton.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitóképünk illusztráció, Pecaverzum-montázs, képek forrása: pixabay.com)