Megfelelő forgatókönyv, tapasztalat és bizony kellő erő is szükséges ahhoz, hogy egy komolyabb harcsát a csónakba vagy a partra emeljünk. Ilyenkor egy rossz mozdulat, és könnyen elveszíthetjük a halat, vagy akár még sérülést is okozhatunk magunknak. Ezek elkerülése érdekében jöjjön most hat tuti tipp!
Sok esetben még a gyakorlott harcsahorgászokat is meg tudja lepni egy-egy nagyobb példány, amelynek csónakba emelése bizony komoly fejtörést okozhat.
Kapitális harcsákról készült cikkeinkben több horgász is arról számolt be, hogy minden tudását és erejét össze kellett gyűjtenie ahhoz, hogy ki bírja húzni a halat a vízből. De az sem ritka, hogy ez sem elég, és segítséget kell hívni.
A tapasztalt Újvári Bence, a Black Cat Team tagja is ezt a téma járta körbe legfrissebb blogposztjában.
„A harcsafárasztás vége az egyik legizgalmasabb rész, ám sokan túl gyorsan, kapkodva akarják a sokszor nem eléggé kifárasztott halat partra/csónakba emelni, ami akár a hal elvesztését is jelentheti” – hívta fel a figyelmet Bence, aki hat pontban gyűjtötte össze tippjeit ennek megelőzésére.
- Győződjünk meg róla, hogy a harcsa megfelelően elfáradt és tűri az érintést.
- Ellenőrizzük, hogy hova akadt a horog. Nem lenne jó, ha egy szabadon levő horog a kezünkbe landolna.
- Húzzuk a halat magunk elé/mellé.
- Fogjunk rá az előkére. Fonott előke esetén vigyázzunk a kezünkre, ha lehet, használjunk mindkét kezünkön kesztyűt.
- Rakjuk a partra/csónakba magunk mellé a botot úgy, hogy egy megugró hal esetén, vagy ha nem tudjuk tartani a harcsa száját, könnyen fel tudjuk venni újra a kontaktot.
- Stabilan fogjuk meg a hal száját.
„Ha ezeket a lépéseket betartjuk, kis odafigyeléssel a hal kiemelése minden esetben sikeresen fog zárulni” – fűzte hozzá tanácsaihoz Bence, és még egy videót is közzétett szemléltetésképp.
Bence nem a levegőbe beszél, tényleg rutinos harcsahorgásznak mondhatja magát. Tavaly fogott egy 80 kilós harcsát. Nézd meg a halat IDE KATTINTVA!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: Facebook/Bence Újvári Fishing)