
Néhány napja halállomány-felmérést végeztek a Duna komárom-esztergomi szakaszán, ahol a kutatók öt védett halfaj jelenlétét igazolták.
A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont Vízi Ökológiai Intézet munkatársai immár ötödik éve végzik közcélú monitorozási program keretében a hazai Duna-szakasz halállományának átfogó vizsgálatát.
A program keretében nappali és éjszakai mintavételekkel felmérik hat Duna-szakasz hallállomány összetételét mind a meder mélyebb, mind a part menti sekélyebb élőhelyeken.
A kutatók idén július 14-én és 15-én végezték el a halállomány-felméréseket a Kormárom-Esztergom-Vármegyei Horgász Egyesületek Szövetségéhez (Kemhesz) tartozó nyergesi Duna-szakaszon, a Táti-sziget főági oldalán (1728-1726 fkm).
A felmérések eredményeként sikerült kimutatni a védett botos kölönta (Cottus gobio), halványfoltú küllőt (Romanogobio vladykovi), leánykoncér (Rutilus pigus), valamint a fokozottan védett magyar (Zingel zingel) és német bucó (Zingel streber) több korosztályát az adott Duna-szakaszon.
A tavalyi évhez képest viszont idén nem sikerült kecsege és egyéb tokhibrid egyedet gyűjteni – jegyezték meg a Kemhesz oldalán megjelent beszámolóban.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Kemhesz)