A Nagykunsági-főcsatorna ragadozóhal-állományának gyarapodását süllőfészkek kihelyezésével segíti a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége – írja a szoljon.hu.
Donkó Péter szövetségi titkár a szoljon.hu-nak elmondta: először 2017-ben kínáltak fel mesterséges ívóhelyeket a horgászok körében népszerű halfajnak, azóta rendszeresen segítik az ívást.
A fészkeket a szervezet halőrei helyezik el a csatornában, gondoskodnak a karbantartásukról, megvizsgálják, találnak-e rajtuk ikrát. Idén egy újítással próbálkoztak: műfüves borítással fedett fészkeket telepítettek, melyeken könnyebben megtapad az ikra.
A süllők jellemzően vízbe lógó fák gyökerére helyezik ikráikat, de nádgyökerekre vagy akár kiöntésekben fellelhető vegetációra is előszeretettel ívnak. E halfaj nászidőszaka márciusra-áprilisra esik, így a fészkeket ezt megelőzően célszerű kihelyezni, és olyankorra időzíteni a műveletet, amikor már nem áramlik erősen a víz és nem hoz üledéket, ami befedheti a mesterséges ívóhelyeket.
Ez évben kicsit korán telepítették ezeket az eszközöket, de a hideg ellenére felnézéskor a halőrök azzal szembesültek, hogy a fészkek szépen benépesültek ikrával. Úgy tűnik tehát, hogy az újítás bevált.
Donkó Péter hangsúlyozta: céljuk az, hogy a horgászok minél eredményesebben hódolhassanak szenvedélyüknek. A természetes ívás elősegítése mellett természetesen haltelepítéseket is végeznek, idén is juttattak már pontyokat a horgászvizekbe.
Oszló süllőtetemeket tartalmazó tükörhálót fogott egy horgász. Részletek IDE KATTINTVA!
Célba vették a védett süllőfészkeket a Dunán. Részletek ERRE!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetsége )