Drónvideó készült a Tisza-tó vizéből kiálló tuskókról, amelyekre a tapasztalatlan csónakosok könnyedén ráfuthatnak, a horgászok pedig elakadhatnak szerelékeikkel. A tuskók viszont nem ellenségek, hanem a tó történetének őrzői.
Fodor László, a Tisza-tó egyik kedvelt drónfotósa a hétvége folyamán felröptette a drónját – vette észre a videót az ilovetiszato.hu.
A tározó létrehozása előtt erdők, mezők, legelők voltak ott, amit most víz borít, így volt például lakható Tiszahalász települése is a ma Óhalászi-szigetként nevezett területen.
Amikor az 1960-as években megkezdődött a Tisza-tó kialakítása, akkor az alacsonyabban fekvő területekről a fákat kivágták: kezdetben gyökerestül távolították azokat, de mivel ez igen időigényes volt, ezért később már csak kivágták és elszállították.
Ezért találhatók még a mai napig hatalmas tuskók a Tisza-tó vize alatt. A folyó konzerválta azokat, és míg a magasabb nyári vízszint során rejtőzködnek, addig az alacsonyabb téli vízszint során a felszínre bukkannak.
A csónakkal közlekedőknek érdemes tisztában lenni tehát a ténnyel, hogy bizony hatalmas famaradványokat rejt a tározó.
Hogy kiszedjék a helyükről a tuskókat, az elképzelhetetlen, mert hozzátartoznak a Tisza-tóhoz.
Fodor László bejárta a tó valamennyi tuskós részét, így ajánlott megnézni a filmjét horgászoknak, vízi közlekedőknek.
Lenyűgöző drónvideó a Tisza-tó legkedvesebb nevű szigetéről. Nézd meg a felvételt IDE KATTINTVA!
Különleges arcát mutatja a téli Tisza-tó. A képgalériáért KLIKKELJ IDE!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: Youtube)