Az indiai Dzsagtiál városában élők arra lettek figyelmesek, hogy halak potyognak az égből. A jelenségre a meteorológusok adtak magyarázatot.
Egy szokatlan jelenségnek, halesőnek lehettek szemtanúi az indiai Telangána államban, azon belül is a Dzsagtiál városában élők – írta meg az IFLScience alapján a HVG.
A meteorológusok szerint a zivatarokkor jelentkező feláramlás miatt fordulhat elő, hogy a csapadékkal állatok, például halak vagy békák érkeznek egy területre. Ehhez az kell, hogy a feláramlás egyrészt erős legyen, másrészt egy tó vagy nagyobb víztömeg fölött alakuljon ki.
A Twitterre fel is került egy videó, ami állítólag a haleső után készült; ezen azt látni, hogy a földön halak ficánkolnak.
Residents of Jagtial town in #Telangana witnessed a rare weather phenomenon as fish ‘rain’ from the sky. The phenomenon, known as 'animal rain',
— Ashish (@KP_Aashish) July 10, 2022
happens when small water animals such as frogs, crabs or small fish are swept into water spouts. #Telanganafloods pic.twitter.com/JN9P1fzG5C
A jelenség nem számít ismeretlennek: tavaly év végén egy texasi kisvárosban láttak hasonlót, egy szintén amerikai településen pedig békák potyogtak az égből. Akkor is készült videó. Nézd meg IDE KATTINTVA!
Korábban a világban már többször feljegyeztek ebihal-, hal-, rák- és békaesőket. 2017-ben például a kaliforniai Oroville-ben estek halak az égből, de híres eset az 1873-as kansasi békaeső vagy a 2009-es japán ebihalzuhé is.
Magyarországon is előfordult már ilyesmi: 2010-ben Rákóczifalván egy hét alatt kétszer is volt békaeső – írta egy korábbi cikkében az Index.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotónk illusztráció, forrása: pixabay.com)