A folyó vízszintje Szentgotthárdnál és Körmendnél is meghaladhatja az eddigi legmagasabb vízállást. A Dunán, a Murán és a Dráván is jön az ár.
Nagy mennyiségű csapadékot hoz a nyugat-magyarországi folyók, így a Rába vízgyűjtő területére is az a hullámzó hidegfront, amely csak hétfőre hagyja el teljes egészében térségünket – írja az idokep.hu.
Az Országos Vízjelző Szolgálat előrejelzése szerint a Rábán bőven a harmadfokú készültségi szintet meghaladó vízszint alakulhat ki.
Szentgotthárdnál és Körmendnél a folyó vízszintje tetőzéskor a valaha mért legmagasabb vízállást is meghaladhatja.
Jelentősebb árhullámra készülhetünk a Dunán is, itt azonban csak a felső szakaszokon alakulhat ki elsőfokú árvízvédelmi készültséget elérő vízszint.
A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (Ddvizig) augusztus elsején kiadott Hidrometeorológiai tájékoztatásban, előrejelzésében azt írta, hogy az elkövetkezendő hat nap során a Dráva és a Mura vízgyűjtőjén és az igazgatóság működési területén is jelentős mennyiségű csapadék várható.
„Európa időjárását jelenleg a zonális áramlás uralja, amelynek következtében menetrendszerűen haladnak a ciklonok nyugatról keleti irányban. Egy ilyen ciklon csapadékrendszere a jelen pillanatban éri el a Mura és a Dráva felső vízgyűjtőit. Várhatóan mindkét vízgyűjtőn körülbelül 20 milliméter csapadék lehullása valószínű, melyet rövid csapadékszegény időszak követ. A csütörtöki, pénteki nap során várhatóan további jelentősebb mennyiségű csapadék várható az említett két vízgyűjtőn (40 milliméter). A Dráva alsóbb vízgyűjtőin szintén 40-50 milliméter csapadék lehullása várható az elkövetkezendő hat nap során” – tájékoztattak.
Az előrejelzett csapadékból a Dráva-Mura vízrendszeren árhullám levonulása várható, ami 1,5-2 méteres vízszintemelkedést okozhat. A Ddvizig működési területén lévő vízfolyásokon szintén kisebb-nagyobb árhullámok alakulhatnak ki.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: pixabay.com)