
Sarah Hanson-Young, az ausztráliai Zöldek pártjának a szenátora rendhagyó tiltakozási akciót hajtott végre a parlamentben: egy elpusztult lazacot emelt a magasba, hogy felhívja a figyelmet a tasmániai lazactelepek környezeti hatásaira. A politikus és a Zöldek attól tartanak, hogy a lazactenyésztés kiterjesztése, ha nem megfelelő felügyelet alatt történik, káros hatással lenne a helyi ökoszisztémára, különösen a veszélyeztetett Maugean rája élőhelyére.
Sarah Hanson-Young, az ausztráliai Zöldek pártjának a szenátora rendhagyó tiltakozási akciót hajtott végre a parlamentben: egy elpusztult lazacot emelt a magasba, hogy felhívja a figyelmet a tasmániai lazactelepek negatív környezeti hatásaira.
A politikus és a Zöldek attól tartanak, hogy a lazactenyésztés kiterjesztése, ha nem megfelelő felügyelet alatt történik, káros hatással lehet a helyi ökoszisztémára, különösen a veszélyeztetett Maugean rája élőhelyére.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A szenátor a tasmániai Macquarie-kikötőben zajló lazactenyésztés védelmét célzó jogszabálytervezet ellen tiltakozott - írta az ausztrál News.com.
Az ausztrál munkáspárti kormány olyan törvényt igyekezett átvinni, amely kizárja a környezetvédelmi minisztert (jelenleg Tanya Plibersek) az ipari fejlesztésekkel kapcsolatos környezeti kifogások értékeléséből. Az ellenzők szerint a törvény veszélybe sodorhatja a kritikusan veszélyeztetett Maugean rája élőhelyét.
Az ausztrál szenátusban szerdán kirobbant vitában Hanson-Young egy műanyag zacskóba csomagolt, elpusztult lazacot vett elő, miközben a Munkáspárt környezetvédelmi hitelességét kérőjelezte meg:
„Feladták a környezetvédelmi hitelüket egy bűzlő, kihalással fenyegetett lazacért?” – tette fel a kérdést, miközben felemelte a halat.
A jelenet meglepetést és vegyes reakciókat váltott ki a teremben: egyesek felháborodtak, mások nevetésben törtek ki.
Sue Lines, a szenátus elnöke felszólította Hanson-Youngot, hogy azonnal távolítsa el a halat.
A szenátor később az ABC Radio Adelaide adásában fedte fel, hogy mi lett a hal sorsa: a kertjében elásta, remélve, hogy jó tápanyagként szolgál majd citromfájának.
„Remélem, hogy ez egy kis lendületet ad majd a fának” – mondta Hanson-Young.
A lazactelepek környezetvédelmi hatásai évek óta vitatott témát jelentenek Tasmániában.
A kormány szerint a jogszabály a gazdasági fejlődést szolgálja, míg a környezetvédők és a Zöldek attól tartanak, hogy a szigorúbb felügyelet hiánya a Maugean rája teljes kipusztulásához vezethet.
Jenny McAllister, Tanya Plibersek képviselője szerint a vitában a hiteles érvekre kellene összpontosítani, nem látványos akciókra:
„Ausztrália jobbat érdemel, mint politikai mutatványokat. Nyílt vitát kellene folytatnunk a környezetvédelmi jogszabályokról, de ezt nehezíti, ha egyesek téves állításokkal és túlzásokkal vezetik a párbeszédet” – mondta McAllister.
Az ügy továbbra is élesen megosztja az ausztrál közvéleményt, miközben a kormány folytatja a lazactelepek védelmére irányuló törvényalkotási folyamatot.
A törvény támogatói azt állítják, hogy a gazdaság növekedése és a munkahelyek megőrzése fontos, míg az ellenzők figyelmeztetnek arra, hogy a környezetvédelmi károk hosszú távon komolyabb problémákat okozhatnak, amelyek hatással lesznek a helyi élővilágra és az ökoszisztémára.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: news.com.au videó képernyőfotó)