Kíésleti jelleggel márnatelepítést végeztek a Nádor-csatornán, ahol eddig ilyenre korábban nem volt példa. Az elkövetkezendő években tovább folytatják a márnák kihelyezését, és nyomon követik az állomány megmaradását, fejlődését.
Márnatelepítést hajtott végre a Horgász Egyesületek Fejér Megyei Szövetsége (Hofesz). Két helyen is egynyaras ivadékokat helyeztek ki március 8-án, kedden.
Az egyik helyszín, a Duna Fejér megyei szakasza volt, míg a másik a Nádor-csatorna. 1500-1500 darabot engedtek szabadon. A halakat a Hofesz a bajai Megafish Kft-től vásárolta.
A Nádor-csatornába eddig ilyen halfajt nem telepítettek, a mostani kihelyezés kísérleti jelleggel történt.
„Vas megyei mintára próbáljuk meg telepíteni a márnát kísérleti jelleggel, aztán pár éves monitoring alapján – ha minden évben tudunk kihelyezni – a ki fog derülni, hogy megmarad-e vagy sem. Sajnos csak az egynyaras korosztály érhető el, de annak is örülünk, hogy egyáltalán sok év után tudtunk beszerezni. A folyóvízi halakat nehéz tavi körülmények között előállítani, úgyhogy ezekből csak a zsengék és az előneveltek állnak rendelkezésre” – nyilatkozta a Pecaverzumnak Urfi Tamás, a Hofesz ügyvezetője.
A kis márnák a Nádor-csatorna felső, Nádasladányi szakaszán kerültek a vízbe. „Azt gondolom, hogy a felső szakaszon a folyássebesség adott a márnának, de ha lejjebb jön, akkor is talál magának életteret” – mondta Urfi Tamás, aki reméli, hogy egy új halfajra horgászhatnak majd a pecások pár év múlva.
Ha sikeres lesz a projekt, és megmaradnak a halak, akkor a halgazdálkodási tervbe nagyobb mennyiséggel is kerül majd be a márna.
5000 pici márnát telepítettek a Marosba. Részletek és fotók ITT!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: Hofesz)