Befejeződött az „Esztergomi kistérség hosszú távú árvízi biztonsága és ármentesítése érdekében szükséges árvízvédelmi fejlesztések”, köznevén Nyergesújfalu projekt, melynek előkészítő munkálatai tavaly márciusban indultak el.
A száz százalékban állami támogatással megvalósuló beruházás keretében Nyergesújfalu alacsonyabban fekvő Duna-parti részén megépült az elsőrendű árvízvédelmi védvonal és a hozzá tartozó létesítmények. A fejlesztésre azért volt szükség, mert a 2013. évi, minden idők legnagyobb dunai árvizének elöntései Nyergesújfalun is veszélyeztették a település egyes beépített részeit – közölte az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság (Eduvizig).
A projektet az Országos Vízügyi Főigazgatóság koordinálta, a megépült létesítmények fenntartását és üzemeltetését pedig az Eduvizig látja majd el a jövőben.
A megépült töltés nyugati végében, a Sándor-patak keresztezésében kettős elzárású zsilipműtárgy és szivattyúállás létesült a kapcsolódó mozgató berendezésekkel és gépészeti szerelvényekkel. A Sándor-patakon mintegy harmincezer köbméter befogadó kapacitású tározótér jött létre, a patakon érkező, gyors lefolyású árhullámok kezelésére. A projekt keretében beszereztek egy ASG500-as szivattyút, mely a tározótérben összegyűlő vizek átemelésére fog szolgálni.
A projektzáró eseményen elhangzott, a megvalósult beruházás kiemelkedő jelentőséggel bír az árvízvédelmi öblözet fejlődése szempontjából. A közel egykilométeres védvonal, a megépült zsilip műtárgy és a tározótér által biztosított árvízi védelem mellett egy tájba illesztett, rendezett környezet valósult meg, mely mindenki számára biztosítja a Duna-part megközelítését és használatát.
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!