Halgazdálkodásra jogosult hiányában a Nébih Állami Halőri Szolgálata (ÁHSZ) látta el csaknem fél éven át a halőrzési feladatokat a Gyékényesi Kavicsbányatavon. Ezalatt a halőrök 120 kilogramm haltetemet szállíttattak el ártalmatlanításra, 8 esetben indítottak eljárást az éjszakai horgászati tilalom megszegése miatt, valamint több tucat illegális haltároló eszközt távolítottak el a vízből és annak környezetéből.
A haszonbérleti szerződéssel kapcsolatos problémák miatt márciusától júliusig a Nébih ÁHSZ-re hárultak a halőrzési feladatok a Gyékényesi Kavicsbányatavon. A halőröknek a gondozásukba került területen számos jogszabálysértést kellett felszámolniuk – olvasható a Nébih honlapján.
Többek között több tucat nemkívánatos tárgyat – köztük a halak szakszerű tárolására alkalmatlan mosogatógép dobot, haltartó ketreceket, varsákat és egyéb eszközöket – távolítottak el a vízből és annak környezetéből.
A helyi önkormányzat közreműködésével mintegy 120 kilogramm haltetemet – többségében nagy testű pontyot – gyűjtöttek össze, és utaltak ártalmatlanításra a szakemberek.
A helyszíni ellenőrzések során több alkalommal vettek fel jegyzőkönyvet varsa használat miatt, míg 8 esetben a megyei kormányhivatal által elrendelt éjszakai horgászati tilalom megszegése miatt kellett eljárást indítani.
Végül július 8-án – a halgazdálkodásra jogosult visszahelyezése után – immár rendezett viszonyok mellett kezdődhetett meg a területi jegyek értékesítése a Gyékényesen.
Mint ismeretes, fél évnyi huzavona után helyezték vissza a HORINFO rendszerbe a Gyékényes és Környéke Horgász- és Szabadidő Egyesületet. A Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) döntése azonban csak átmeneti, az egyesület 30 napos próbaidőre kapta vissza a jegyértékesítési jogosultságot.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: Gyékényes és Környéke Horgász- és Szabadidő Egyesület FB-oldala)