A Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehette át március 15. alkalmából dr. Dérer István. A Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) elnökhelyettese a Pecaverzumnak azt nyilatkozta, hogy ez a díj a horgászok és a teljes ágazati szektor munkájának elismerése.
Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes Orbán Viktor miniszterelnök előterjesztésére Áder János köztársasági elnök által adományozott állami kitüntetéseket adott át nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából március 11-én a Karmelita kolostorban.
A díjazottak között találjuk dr. Dérer Istvánt is. A hivatalos indoklás szerint a címzetes egyetemi tanár, az Országos Horgászszervezeti Szolgáltató Központ (OHSZK) főigazgatója, a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) elnökhelyettese, a Bátonyterenye-Maconkai Szabadidő- és Sporthorgász Egyesület elnöke „a sporthorgászat fejlesztése és népszerűsítése érdekében végzett értékes szakmai, illetve vezetői munkája elismeréseként” Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehetett át.
„Minden elismerés megtisztelő számomra, s vallom, hogy minden elismerés mögött ott van a család, a munkahelyi közösség ereje, energiája és szinergiája is. Fontos, hogy az állami kitüntetésekkel, mint szimbólumokkal is felkerültünk a kormányzati térképre, képviselve több mint 700 000 horgász és több ezer munkavállaló értékeit és persze érdekeit is. Úgy gondolom, hogy ez az elismerés legalább akkora százalékban a magyar horgászok, a horgászat, a teljes ágazati szektor munkájának, áldozatvállalásának elismerése is, mint az enyém, ezért őszintén köszönöm mindenkinek” – nyilatkozta a Pecaverzumnak a díjazott.
Dr. Dérer István 1969-ben született, házas, két fiúgyermek boldog édesapja. Jogi, közgazdasági, műszaki és egyéb szakképesítésekkel, 30 év felsővezetői és 22 év felsőoktatási gyakorlattal rendelkezik.
Az egészségbiztosítás szervezetében 1993-tól 2019-ig több mint negyedszázados tevékenysége alatt folyamatosan fővárosi, megyei és regionális igazgatói, területi vezetői megbízásokat látott el, munkáját végig hivatásnak tekintve. 2000-től több egyetemen óraadói, oktatói feladatokat is ellátott.
41 éve horgászik, 1989-től már részletesebben is foglalkozik a horgászvizekkel, a vízi- és vízparti élővilággal. 23 éves horgászvezetői tevékenysége kezdeteként 1999-től a Bátonyterenye-Maconkai Szabadidő- és Sporthorgász Egyesület (BSHE) elnöke, majd e feladata ellátása mellett 2012-től a Horgász Egyesületek Nógrád Megyei Szövetségének (Henosz) elnökségi tagja, 2014-től a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) Országos Választmányának tagja.
2014 őszén megválasztották a megújuló Mohosz alelnökének, és elnökhelyettesi kijelölést kapott. 2015 tavaszától ellátta a horgászszövetségi operatív vezetői feladatokat is. A Mohosz közfeladat-ellátó szervezetté válásakor döntenie kellett. Ekkor egészségbiztosítási munkáját a horgászok szolgálatára cserélte, így megalakulásától, 2019-től az OHSZK főigazgatója.
Az Országos Halgazdálkodási Tanács és a MAHOP Monitoring Bizottságának is tagja, így szinte minden szakmai felületen tud és akar is dolgozni a horgászaton, a horgásztatáson, a horgászsporton és a horgászturizmuson túl a tágabb értelemben vett hazai „halas szektor” társadalmi elismertetése, szervezése, összehangolása és fejlesztése érdekében.
A mindennapi gyakorlatból és a közösségi értékekből táplálkozó közszolgálati és horgászvezetői munkáját az elmúlt időszakban számos kitüntetéssel, díjjal is elismerték, majd 2018-ban a Szent István Egyetem címzetes egyetemi tanári címet adományozott számára.
Dérer István szerint a horgász a lábával fog „szavazni”. Részletek IDE KATTINTVA!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: Mohosz)