Igaz, pár helyen az országban már befejezték az idei évi telepítéseket, azért a legtöbb egyesületnél, vízhasznosítónál még javában zajlik a munka.
A magyarországi halasítások során döntő többségében pontyokat helyeznek a horgászvizekbe, de azért egyre több példa akad arra, hogy a vízterület horgászati hasznosítója egyéb fajokra is gondol.
Az utóbbi napokban két helyről is compótelepítésről érkezett hír. A Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. október 27-én mintegy 17.000 darab, összesen 500 kilogramm compót engedett szabadon a Csapói-Holt-Tisza területén.
Csongrád megyében is doktorhalak kihelyezésére került sor. A megyei szövetség tájékoztatása szerint november 3-án 200 kilogrammal gyarapodtak a kiemelt horgászvizek, így a Maty-ér, az Atkai- és a Mártélyi-holtág.
A telepítések sorában az idei év igazi kuriózumai közt minden bizonnyal megemlíthetjük a Magyar Országos Horgász Szövetség kecsegeprogramját, a világkiállításon bemutatott tokok és vizák Dunába engedését, és azt, hogy a Körösbe eddig soha nem telepített halak, illetve aranycompók kerültek.
Magyarországon egyébként több mint 134 ezer hektár horgászati kezelésben lévő vízterület található, ahová a szövetségek 2020-ban 5000 tonna halat telepítettek.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!