Három aligátor tetemét dobták a Mexikói-öbölbe. Kettővel tudják, hogy mi történt, de a harmadikra csak ijesztő magyarázataik vannak a tudósoknak.
NYEREMÉNYJÁTÉK!!!
Iratkozz fel a Pecaverzum Youtube-csatornájára, mert ha elérjük az 1111 követőt, 30.000 forint értékben sorulunk ki ajándékot a tagok között!
A nyereményt a Fish'n Go horgászhelyfoglaló rendszer ajánlotta fel.
Részletek ERRE!
Addig is jó szórakozást az eddigi videókhoz, és persze jönnek folyamatosan az újak is!
Meglepő következtetésre jutott egy tudományos kísérlet, melyben arra keresték a választ, hogy milyen életformák létezhetnek az óceánok mélyén, írja a Daily Star, amelyet a szeretlekmagyarorszag.hu szemlézett.
A tudós arra jutottak, hogy az alig ismert mélységben él egy egyelőre ismeretlen élőlény, ami képes megenni egy egész aligátort.
Mivel az óceánok legmélyebb részeiről kevesebbet tudunk, mint a Hold felszínéről, ezért a louisianai egyetem két tudósa különös kutatásba kezdett. Clifton Nunnally és Craig McClain három elpusztult aligátor tetemét süllyesztette 51 napra a Mexikói-öböl fenekére, nagyjából két kilométeres mélységbe. A tudósok eleinte arra voltak kíváncsiak, hogy egy ilyen hatalmas hüllő teteme hogyan befolyásolja a mélytengeri táplálékláncot.
Az első aligátort a vártnál jóval gyorsabban, mindössze egy nap alatt elpusztították az olyan mélyben élő dögevők, mint például az óriás csigák. A második aligátortetemet 51 nappal később húzták a felszínre és jól látszott, hogy a csontjairól teljesen lepucolták a húst és az izmokat.
Hosszas kutatás után rájöttek, hogy egy addig ismeretlen féregfaj csupaszította le elképesztő hatékonysággal a hüllő csontvázát.
A harmadik tetemmel azonban valami teljesen megmagyarázhatatlan történt. Az aligátort valószínűleg felkapta egy jókora élőlény, és magával ragadta a hatalmas hüllő maradványait. A tetem helyén semmi más nem maradt, csak egy sekély mélyedés az óceán fenekén, még a fenéken rögzítéséhez használt súlyt is csak 10 méterrel távolabb találták meg.
McClain elmélete szerint a titokzatos nagytestű ragadozó egy hatalmas cápa vagy egy óriási tintahal lehetett. A tudós szerint azonban minden olyan cápa vagy tintahal, mely képes a nagyjából fél tonna súlyú aligátortetem elmozdítására, kizárólag eddig ismeretlen, teljesen új faj lehet.
McClain egy helyi lapnak úgy fogalmazott, hogy egyelőre el sem tudja képzelni, mekkora lehetett az aligátort elhurcoló élőlény, de „nem szeretne azon a hajón lenni, amivel majd egyszer felfedezik” a vélhetően termetes ragadozót.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!