A folyót 64 évvel ezelőtt biológiai értelemben kihaltnak minősítették. A változás valószínűleg a foszforszint csökkenésének tudható be.
Cápákat, fókákat, tengericsikókat és kagylókat találtak a Temze vizében. Mindez azután 64 évvel történt, hogy a folyót biológiai értelemben kihaltnak minősítették – a írja a Daily Star alapján a szeretlekmagyarorszag.hu.
A Londoni Zoológiai Társaság szerint a Temze mintegy 600 hektáron elterülő mocsárvidéke mára több mint 115 féle halfajtának és 92 féle madárnak ad otthont.
A folyóban meghonosodott állatok közé tartozik a tüskéscápa is, amely a hátúszóiból kibocsátott méreggel okozhat fájdalmat és duzzanatot a vele érintkezésbe lépő embereknek.
A rózsa-, a csillagos-, és a tüskéscápák a folyó sekély vizeiben és torkolatában szaporodnak, itt is gondozzák a kicsinyeiket életük első két évében. Velük együtt visszatértek a kihalás szélére sodródott angolnák is.
„A torkolatok az elhanyagolt és veszélyeztetett ökoszisztémák közé tartoznak. Ebből a riportból kiderült számunkra, milyen változáson ment keresztül a Temze azóta, hogy biológiai szempontból kihaltnak nyilvánították, és ez irányadó lehet a jövőre nézve” – mondta Alison Debney, a Londoni Zoológiai Társaság munkatársa.
A pozitív változás valószínűleg annak tudható be, hogy a vízben csökken a foszfor szintje, amihez a folyót elkerülő szennyvízhálózat kiépülése is hozzájárult. Továbbra is aggasztóan emelkedik ugyanakkor a nitrát és egyéb kémiai anyagok szintje a vízben, ami káros hatással lehet az élővilágra.
Reményt adhat, hogy 2025-re megépülhet az a szennyvízelvezető rendszer, ami megelőzné a folyóba történő szivárgás mintegy 95 százalékát.
Kiderült, miért támadja meg a nagy fehér cápa az embert! Olvasd el IDE KATTINTVA!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotónk illusztráció, forrása: hogyan-kell.com)
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!