A Szent László-patak rehabilitációja című projekt befejezését követően folytatódik a vízfolyás rendezése a Szent László-patak fenntartható vízgazdálkodása címmel, utóbbira 1,4 milliárd forint uniós és hazai forrást használnak fel – tájékoztatta a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság csütörtökön az MTI-t.
Közleményük szerint Környezeti és energiahatékonysági operatív programban (Kehop) elnyert támogatással a mezőgazdasági vízszolgáltatás biztonságának növelése érdekében olyan beruházások valósulnak meg, melyek javítják a jelenlegi és az újabb vízigények kielégítésének műszaki feltételeit.
Emlékeztettek arra, hogy a Szent László-patak teljes körű fejlesztése utoljára 1985-1988 között valósult meg, ezúttal az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság konzorciumi együttműködésében végzik el a munkálatokat
A projekt során megvalósul a mederben lévő, rossz állapotú műtárgyak (duzzasztók, zsilipek) felújítása és a műtárgyak üzemrendjének felülvizsgálata is, ezáltal javulnak a vízkészlet-szabályozás feltételei. A mederrendezést követően a medret kísérő növényzetet telepítenek, amellyel csökkenthető a mezőgazdaságból származó erózió, a tápanyag és növényvédő szer bemosódás, továbbá a víztér árnyékolásával elősegíti a párolgás csökkentését is.
A mederrendezési és műtárgy rekonstrukciós munkák mellett vízkormányzó műtárgyak és vízhiánymonitoring-állomás létesül a vízgyűjtő területen.
A kivitelezési munkák jelenleg több helyszínen, párhuzamosan zajlanak, a projekt várhatóan március végén fejeződik be.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: ovf.hu)