A Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szerint a szennyező anyag már a Garam alsó szakaszán sem volt kimutatható, a Dunában pedig az esetleg jelenlévő mennyiség is több ezerszeresére hígult. A Pecaverzum információi szerint a hivatalos vízügyi vizsgálatok még tartanak.
A napokban a Duna mellékfolyóján, a Garamon történt környezetszennyezés a Dunán nem okozott halpusztulást, az OVF az ügyben egyetlen bejelentést sem kapott – mondta el a Komárom-Esztergom Megyei Horgászegyesületek Szövetsége (Kemhesz) kérdésére a szervezet szóvivője.
Siklósi Gabriella hozzátette, a szlovák kollégák tájékoztatása szerint a szennyező anyag már a Garam alsó szakaszán sem volt kimutatható, a Dunában pedig az esetleg jelenlévő mennyiség is több ezerszeresére hígult.
Néhány nappal ezelőtt a Garam középső szakaszát egy biogáz állomás kiömlött fermentációs hulladéka szennyezte el, jelentős halpusztulást okozva. Egy vihar fát döntött az üzemben lévő tartályra, mely megsérült. A baleset következtében közel négyszáz köbméter hulladék jutott egy közeli patakba, majd innen a Garamba.
Az ügyben egyébként a Pecaverzum információi szerint jelenleg is tartanak a vízminőségi vizsgálatok, az eredmény jövő hétre várható.
(fotó: Kemhesz)
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!