A horgászat nem veszélytelen, főleg nem az, ha olyan helyen űzzük, ahol áramütés veszélye fenyeget. Ez történt egy szerencsétlenül járt 55 éves férfival is Svájcban. Küzdöttek a parton az életéért, de már nem tudták megmenteni.
A magasfeszültségű távvezetékek veszélyeire figyelmeztette a horgászokat a Hajdú-Bihar Megyei Horgász Szervezetek Szövetsége még a múlt héten.
És, hogy mennyire is rizikós olyan helyen horgászni, ahol elektromos vezetékek lógnak a fejünk felett, arra egy Svájcban történt sajnálatos eset hívja fel a figyelmet újra.
Egy 55 éves május 22-én, vasárnap kora reggel a fiával indult a svájci Val Pednal-folyócskához horgászni. Egymástól távol, két irányból kezdték, és úgy közeledtek.
Reggel 8 óra lehetett, amikor a fiú a földön fekve találta az apját. Megpróbálta újraéleszteni, közben riasztotta a rokonokat, azok pedig a mentőket. Sajnos azonban hiába küzdöttek az életéért, az apát már nem lehetett megmenteni – számolt be a tragédiáról a blick.ch nyomán a naphire.hu.
A hatóságok azt feltételezik, hogy a horgász a botjával vagy a horgával beleütközhetett a közeli, nem túl magas elektromos vezetékbe, és ez okozhatta a halálos szerencsétlenséget.
Magyarországon a légvezetékeket a feszültségszinttől függően a talajszint felett 7-15 méteres magasságban helyezik el.
A karbonszálas botok az elektromos áramot nagyon jól vezetik. Különösen veszélyesek a hosszabb horgászbotok, így például a spicc- és rakósbotok.
Minden gyártó a horgászbot markolati részhez közeli területen matricázott jelekkel figyelmezteti a horgászt a villamoshálózat közelében és zivatar idején (villámlás) történő használat veszélyeire.
Karbonszálas horgászbottal való horgászat esetén nemcsak a vezeték megérintése, hanem annak megközelítésekor is kerülhetünk életveszélyes helyzetbe, szenvedhetünk áramütést, ha nem vagyunk körültekintőek.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: pixabay.com)