Egyetért a Magyar Haltani Társaság (MHTT) amurügyben tett állásfoglalásával a világ legnagyobb természetvédelmi civil szervezetének magyarországi kirendeltsége, a WWF Hungary.
A Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) január elsejétől elrendelte az idegenhonos amur védelmét a Dunán és a Tiszán.
A szabályozás értelmében a Dunán csak az 50 és a 80 centiméter közötti példányok, azokból is naponta legfeljebb kettő, évente összesen legfeljebb 70 darab vihető haza. A Tiszán csak a darabszámot korlátozták, naponta maximum három példány tartható meg.
A rendelkezés ellen több halkutató is felemelte szavát, és az MHTT is állásfoglalást adott ki, amelyben tiltakoznak az amur védelme ellen, szerintük az elfogadhatatlan, törvényellenes. „Az amur kifogásának bármilyen szintű korlátozása a természetes és természetközeli vizekben ellentétes a természetvédelem érdekeivel” – írták a kutatók.
Az MHTT állásfoglalásával egyetért a világ legnagyobb természetvédelmi civil szervezetének magyarországi kirendeltsége, a WWF Hungary.
„Az elmúlt napokban nagy port kavart a dunai amurokra vonatkozó horgászati korlátozások szigorítása. A WWF Magyarország az amur kérdésben is kiáll a természetes ökoszisztémák védelme mellett, és egyetért a MHTT állásfoglalásával: nem támogatjuk az amur természetes és természetközeli vizekben történő kifogásának semmilyen szintű korlátozását, és ezzel terjedésének elősegítését” – fogalmazott közleményében a WWF Hungary.
Korábbi cikkeink a témában:
Egységes horgászati szabályokat vezettek be a Dunára, a Tiszára és a Tisza-tóra
Felháborodott a halkutató az amur védelméről hozott szabályozáson
Komoly csapást mér az amur őshonos halainkra, a Mohosz mégis védi
A Mohosz szerint a magyarság sem őshonos
Tiltakozik az amur védelme ellen a Magyar Haltani Társaság
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Wikipedia)