A kacsacsőrű balin után itt a bumeráng alakú csuka! Az Instagramon megosztott videón jól látszik, hogy a ragadozóhal együtt tud élni a rendellenességgel, és gond nélkül megy neki az úszás, és ezek szerint a táplálkozás is. De mi történhetett vele?
Lehetséges, hogy genetikai okok, még a fejlődési szakaszban veleszületett rendellenesség miatt deformálódhatott el a csuka. A fejlődési zavarok akár az ikrában is megtörténhetnek.
De előfordulhat, hogy sérülés érte a halat, például egy ragadozó támadása, egy propellerütés, vagy talán nekicsapódhatott egy szilárd tárgynak, egy sziklának vagy egy csónaknak.
Vízben oldódó toxikus anyagok (például szelén vagy műtrágyák) jelenléte is deformációkat okozhatott a hal fejlődésében.
Az elektromos halászat során keletkező izomgörcsök, főként a fiatal halaknál gerinctörést vagy deformációt idézhetnek elő.
Gerincferdülés, avagy scoliosis is magyarázat lehet az elváltozásra. Annak ellenére, hogy a hal deformált, láthatóan jól alkalmazkodott, és – mostanáig biztosan – képes volt túlélni, illetve vadászni.
A metersnoeken Instagram-oldalán a videó láttán több hozzászóló is humorosra vette a figurát.
„Most már könnyedén tud vadászni a kanyarokban!”, „Bumerángot nyelt.”, „Quasimodo!”, ilyen és ehhez hasonló humorbombákat helyeztek el a kommentmezőben az olvasók.
Többen megosztották, hogy láttak vagy fogtak már hasonló deformációval rendelkező csukát vagy más ragadozó halat.
Sokan pedig részvétteljes kommentekkel jelentkeztek: „Szegény pára...”, „Csodálatos, hogy még így is képes túlélni!” – írták a különleges csukáról.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
További érdekes videók ERRE.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: metersnoeken Instagram-oldal képernyőfotó)