Mintavélellel állapítottak meg a szakemberek, hogy a Tisza-tóban milyen szaporulat várható.
Az már az ivadékhalászat elkezdése előtt látható volt, hogy a békéshalak szaporodását nagyban elősegítette az áradások nyomán létrejött vízszintemelkedés. Szerte a tározótér parti- és növényszéli régióiban zsenge ivadékok felhői csoportosultak, de ezek még annyira fiatalok, hogy nem lehet biztonsággal meghatározni a fajukat – olvasható a sporthorgasz.eu-n.
Valószínűleg a dévér- és karikakeszeg ivadékai lehettek, de erről biztosabbat csak a júniusi mintavétel alkalmával lehet mondani. A minta legnagyobb részét a tavalyi küsz- és karikakeszeg-szaporulat adta. A két faj egyedeinek együttes száma több mint ezerszáz volt. A lemért egyéves karikakeszegek átlagos testhossza 41 milliméternek adódott, ami nem rossz eredmény.
A bodorka juvenilis korosztálya is megjelent, a védett szivárványos ökle ívása pedig láthatóan folyamatban van, ugyanis a nőstény egyedek tojócsöve már megjelent.
A ragadozók közül egyedül a csukaivadékával találkoztak a szakemberek. Az ötven milliméteres egyed jelenléte azért különösen lényeges, mert a térségben idén nem volt csukaivadék-telepítés, így tehát biztosan természetes szaporulat eredménye.
A Tisza-tóban néhány éve kimutatott kaukázusi törpegéb láthatóan jól érzi itt magát, a majdnem ötven megfogott egyed jó része ikrától feszülő hasú nőstény volt.
A Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. felhívta a vízen közlekedők figyelmét a hullámkeltés nélküli közlekedésre, ugyanis ezek a fiatal halak még nem képesek leküzdeni a víz fokozott áramlását, így a nagy hullámoktól könnyen a partra kerülhetnek.
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!