Először a Pecaverzum is kétkedve olvasta a hírt, de miután láttuk, hogy a Bosch hirdeti a terméket, rá kellett jönnünk, hogy ez most nem valami kínai gagyiparádé. Vagy mégis?
NYEREMÉNYJÁTÉK!!!
Iratkozz fel a Pecaverzum Youtube-csatornájára, mert ha elérjük az 1111 követőt, 30.000 forint értékben sorulunk ki ajándékot a tagok között!
A nyereményt a Fish'n Go horgászhelyfoglaló rendszer ajánlotta fel.
Részletek ERRE!
Addig is jó szórakozást az eddigi videókhoz, és persze jönnek folyamatosan az újak is!
„Vége azoknak az időknek, mikor a horgász lógó orral és üres szákkal kullogott haza, és ráadásul még a betevő sem volt meg a halászléhez. A technika a pecások segítségére sietett; az okoshorgászbot végére mindig biztosan akad kapás” – így kezdődik az felokosított horgászbotról szóló cikke az iot.boschblog.hu-nak.
A horgászbotot is okosították, hogy a halak ne járhassanak túl a horgász eszén. Ezek egyszerűbb formája lényegében a már jól bevált halradarok összekötése az okostelefonokkal. Ilyen például az iBobber, a damilra szerelt szonár, amely a felszínen lebegve feltérképezi, mit rejt a víz. A készülék akár 40 méteres mélységbe is lelát, majd 75 méteres átmérőjű kört pásztáz.
A szenzor elől nincs menekvés, az alant úszkáló, mit sem sejtő halak feltűnnek a telefon képernyőjén. A csalira ettől még persze nem harapnak rá, de az legalábbis azonnal kiderül, hogy jó helyet választottunk-e, vagy csak a hullámokat bámulnánk hasztalan. A szenzor térképet is tud alkotni a vízfenékről, megkülönbözteti a gödröket és dombokat, vízi növényeket, valamint méri a mélységet és hőmérsékletet is.
Ha a halak pontos helyét nem is mutatja meg, a Cyberfishing arra azért emlékezteti a feledékeny pecást, hol voltak jó kapásai. A horgászbotra szerelhető, mindössze 9 gramm súlyú eszköz gombnyomásra feljegyzi, az okostelefon applikációja pedig lementi a GPS-adatokat, hogy a horgász legközelebb is visszataláljon a jól bevált helyekre. A funkció hasznos tud lenni a parton is, de különösen jól jön, ha csónakkal szállunk a vízre. A kütyü ezen kívül automatikusan méri a bedobások számát, a statisztikák elemzése értékes információ lehet a jó kapáshoz. Sőt, nyomon követi a környék időjárását, gondolva arra is, milyen időben hol érdemesebb próbálkozni.
És ami a legjobb: az applikációval a trófeákról készített fotókat is megoszthatjuk irigykedő barátainkkal.
Míg az iBobber a felszínről kukucskál lefelé, addig horgász kiállításokon például már bemutatták a kínai Shifengda Technology olyan okoshorgászbotját, amely egyenesen elmerül a hullámokban, hogy feltárja a víz titkait. A készülék alapvetően két részből áll: a csali mellé szerelt kamerából és érzékelőkből, valamint a botra erősített monitorból, amelyen nyomon követhetjük, mi történik.
A szenzorok ugyancsak mérik a mélységet, a hőmérsékletet, a kamera pedig pontos képet ad a lenti vízi világról. A kijelző természetesen vízálló és napellenzővel ellátott, a mozgóképet pedig akár rögzíthetjük is.
Hol marad az élvezet, a harc a hallal? – tehetik fel joggal a kérdést a horgászat művészetét hagyományosan űzők. Az igazi horgász praktikákat, a legtitkosabb csalikeverékeket, évtizedek munkájával megtalált legjobb helyeket persze az okoshorgászbotok sem pótolhatják. De mankót azért nyújthatnak a kevésbé tapasztaltabb, hobbi pecásoknak – eddig az iot.boschblog.hu írása.
Ti mit szóltok ehhez, valaki próbálta már?
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: wikipedia)
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!