Karácsonykor a magyar családok is szívesen fogyasztanak pontyot, és megkönnyíti a helyzetet, ha van a famíliában egy horgász, aki beszerzi a halat. De elajándékozható-e a fogás, ha igen, hogyan, és egyáltalán jogilag kié a hal?
Sokakat foglalkoztató kérdés, hogy elajándékozhatja-e egy horgász kifogott zsákmányát, és az is beszédtéma a pecások körében, hogy a hal jogilag kinek a tulajdona.
A Ráckevei Dunaági Horgász Szövetség (RDHSZ) negyedévente megjelenő hivatalos lapjában, az Új Duna-Ági Híradó legfrissebb számában is ez volt a téma.
A gyakran ismételt kérdések rovatban azt írták, hogy a hal több tulajdonosváltáson is átesik, mire a horgász konyhaasztalára kerül.
Amíg a hal a termelőtóban van, addig természetesen a halgazdálkodó tulajdona. Abban a pillanatban, ahogy egy telepítés során egy állami kezelésű vízbe kerül, a hal a magyar állam tulajdonába száll át.
Ezt követően pedig amennyiben egy horgász szabályosan kifogja és bejegyzi a fogási naplóba, a zsákmány az ő tulajdona lesz.
A kifogott halak elajándékozásával kapcsolatban is tisztáztak egy lényegi kérdést.
„Fontos megjegyezni, hogy horgászat közben a hal nem ajándékozható el, azonban a horgászhelyet elhagyva ez korlátlanul megtehető” – hangsúlyozták a Új Duna-Ági Híradó téli számában, eloszlatva ezzel egy kételyt.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: pixabay.com)