Az Európai Unió legösszetettebb, a vizek védelmére és fenntartható vízhasználatára vonatkozó irányelvek ernyőjogszabályának, a 2000-ben hatályba lépett Víz Keretirányelvnek (VKI) kezdetek óta az egyik fontos alappillére volt a társadalom bevonása. Mivel a víz közös kincsünk, minden ember számára elengedhetetlen létfeltétel, így egész társadalmunk közvetlenül, vagy közvetetten érintett fél a vízgazdálkodást érintő kérdésekben – olvasható az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) közleményében.
NYEREMÉNYJÁTÉK!!!
Iratkozz fel a Pecaverzum Youtube-csatornájára, mert ha elérjük az 1111 követőt, 30.000 forint értékben sorulunk ki ajándékot a tagok között!
A nyereményt a Fish'n Go horgászhelyfoglaló rendszer ajánlotta fel.
Részletek ERRE!
Addig is jó szórakozást az eddigi videókhoz, és persze jönnek folyamatosan az újak is!
A hazai jogrendbe átültetett VKI azt tűzte ki célul, hogy felszíni és felszín alatti vizeinket jó állapotba hozzuk 2015-ig és a jó állapotot megőrizzük. Mivel bőven maradt még tennivaló ezen céldátum után is az érintett tagországokban, a munka folyik tovább. A kitűzött célok nem változtak; a vizek jó állapotát a lehetséges eszközökkel 2027-ig kell elérni. A VKI alapján a célok elérése érdekében vízgyűjtő-gazdálkodási tervet (VGT) kell készíteni, amelyet hat évente felül kell vizsgálni – írja az OVF.
Hazánk jelenleg a harmadik vízgyűjtő-gazdálkodási tervének (VGT3) véglegesítésén dolgozik. Ebben a munkafázisban is nagy szükség van arra, hogy a tervben leírt, vizeinkkel kapcsolatos tényeket, mérési-számítási eredményeket a társadalom érdekelt tagjai, gazdálkodók, vízhasználók, kutatóintézetek, környezetvédelmi szervezetek megismerhessék és megfogalmazhassák kérdéseiket, javaslataikat.
De hol, mikor és hogyan ismerheti meg az érdeklődő a felszíni és felszín alatti vizeink állapotát, teheti fel a célok elérése érdekében tervezett intézkedésekkel kapcsolatos kérdéseit, vagy épp fogalmazhat meg javaslatokat szakértőként és laikusként egyaránt? A vizeink.hu honlapon 2021. szeptember 15-éig van lehetőség a VGT3 vitaanyagának véleményezésére, ezzel egy időben az OVF szervezésében hamarosan induló online fórumsorozat keretében még nagyobb teret biztosítanak a társadalmi egyeztetésre.
2021. augusztus 30. és szeptember 9. között 13 fórumot kísérhetnek figyelemmel az érdeklődök a VGT3-hoz szorosan kötődő témákakkal kapcsolatban, amelyek között szerepel a klímaváltozás, a mezőgazdaság, települési vízgazdálkodás, felszíni és felszín alatti vizeink mennyiségi, minőségi problémái vagy a felszíni vizek hidromorfológia állapota, a tervezett intézkedések. Magyarország négy részvízgyűjtőjének (Duna, Tisza, Dráva, Balaton) eredményeinek bemutatására is külön eseményeket tervezünk, lehetővé téve a szakértők és a vizek sorsát szívükön viselő érdeklődők közti párbeszédet.
A vízgyűjtő-gazdálkodási tervekkel összhangban készülő árvízkockázat-kezelési (ÁKK) tervek 4 részvízgyűjtő fórumán az ottani tervek eredményeit megismerni szándékozókat várjuk tartalmas párbeszédre – közölte a vízügy.
A rendezvénysorozattal kapcsolatos további szakmai, technikai információk ITT érhetők el. A fórumokon minden érdekelt részvételére számít az OVF.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
Különleges történetek a Nagy fogások rovatunkban! Videókat néznél? Kattints IDE!
Küldj sztorit Te is!
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!