Július első felében befejeződtek a legjelentősebb élőhely-fenntartási munkánkat a Tisza-tavon. A Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. korábbi vizsgálatai szerint az elvégzett beavatkozások hozzájárulnak a haltáplálék-szervezetek elszaporodásához, és mérséklik a nyaranta, hajnalban előforduló oxigénhiány okozta halpusztulás veszélyét.
Az idei sulyomkaszálás később kezdődött, mint a korábbi években, mert a hűvös tavasz miatt a hínárnövényzet is lassabban fejlődött – áll a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft. közleményében.
A sulymot ezúttal is négy lengőkaszás csónak vágta a Tisza-tó több pontján. Először a Poroszlói-, Sarudi-, és Abádszalóki-medencében kezdődött a munka, aztán sort kerítettek a Tiszavalki-medencére is.
A hirtelen jött felmelegedés következtében a sulyom rohamos fejlődésnek indult, így az ismert szólás szerint elkezdődött a versenyfutás az idővel.
A növény korosodása során ugyanis a szára egyre erősebbé válik, így elvágni is nehezebb. Emiatt a munka lassabban halad, a kaszákat is gyakrabban kell élezni, miközben a hínármezők híznak
A nehézségek ellenére mindaddig folytatták a kaszálást, amíg azt hatékonyan lehetett végezni.
A munkának köszönhetően mintegy 800 hektárnyi vízfelület szabadult fel a sulyom borítása alól, melyet a halak és a horgászok is birtokba vehetnek – számolt be a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft, amely fotógalériát is készített.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft.)