2024. november 23. szombat | Kelemen, Klementina
Aktuális

Szinte meg lehet simogatni a pontyokat, amurokat a mártélyi sekélyesben

Szinte meg lehet simogatni a pontyokat, amurokat a mártélyi sekélyesben

A mártélyi holtág egyik – jelenleg kevésbé háborgatott – részében olyan tiszta és sekély a víz, hogy jól látszanak az alant úszó, keresgélő halak, jelesül pontyok és amurok.


NYEREMÉNYJÁTÉK!!!

Iratkozz fel a Pecaverzum Youtube-csatornájára, mert ha elérjük az 1111 követőt, 30.000 forint értékben sorulunk ki ajándékot a tagok között! 

A nyereményt a Fish'n Go horgászhelyfoglaló rendszer ajánlotta fel.

Részletek ERRE!

Addig is jó szórakozást az eddigi videókhoz, és persze jönnek folyamatosan az újak is!


A halakat szinte meg is lehetne simogatni, de inkább ne háborgassa őket senki. A pontos helyszínt sem írjuk ide, aki tudja is, kérjük ne írja le – olvasható a videót készítő promenad24.hu cikkében.

A delmagyar.hu összefoglalója szerint a 19. századi folyószabályozással kialakult sajátos ártéri növény- és állatvilág számtalan titkot rejt. Mártély és az ottani holtág az épített örökség és a természet közelségének különleges hangulatát kínálja.

A Mártélyi-holtág országos jelentőségű védett természeti területen, a 2260 hektáros, 1971 óta kiemelten védett Mártélyi Tájvédelmi Körzetben helyezkedik el. Magyarország európai uniós csatlakozásától kezdve a különleges madár- és élőhelyvédelmi rendszer, a Natura 2000 ökológiai hálózat része. A tájvédelmi körzet növénytakarójára jellemző az ecsetpázsitos mocsárrét, a holtágakban tömeges állományokat alkotó sulyom, a békatutaj, a rucaöröm, a különböző békaszőlők, a vízidara, s egy viszonylag ritka békalencseféle. Az ártéri erdők, rétek buja növényzete gazdag állatvilágnak nyújt menedéket. A tájvédelmi körzet nemzetközi jelentőségű vizes élőhely. Tízezernyi vadlúd és vadréce jelenik meg árvízkor és télen a be nem fagyó folyószakaszon. Nyár végi és őszi látványosság a fekete gólyák, valamint a kócsagok vonulása. A valamivel több mint két és fél kilométeres Ártéri tanösvény a holtág kialakulását, míg a közel hét kilométer hosszú Tiszai tanösvény az árterek különleges élővilágát mutatja be.

Szintén a delmagyar.hu számolt be róla még júniusban, hogy az Országos Vízügyi Igazgatóság (OVF) tervezi a holtág rehabilitációját. Rekonstruálnák a meglévő zsilipet, kikotornák az összekötő csatornát ötszáz méteres szakaszon, és két csónakkikötő is létesülne. 

Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!

Különleges történetek a Nagy fogások rovatunkban! Videókat néznél? Kattints IDE!

Küldj sztorit Te is!

(fotó: promenad.24.hu)

Pecaverzum a közösségi médiában:

Kövessétek Facebook-oldalunkat!

Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!

Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!