A magyar kormány és a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) között élő együttműködési megállapodás van érvényben, viszont annak megújítását már több mint egy éve nem sikerül tető alá hozni.
A horgászturizmus fejlesztésének, programszerű támogatása megalapozásának, a tárgyi stratégia megújításának előkészítése céljából egyeztetett április 13-án, csütörtökön a Mohosz elnöke, Szűcs Lajos és az Országos Horgászszervezeti Központ (OHSZK) főigazgatója, Dérer István Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős államtitkárral, valamint Nyitrai Zsolttal, a miniszterelnök főtanácsadójával – olvasható a Mohosz közleményében.
A szervezet tájékoztatása szerint „a felek a korábbi együttműködést folytatva most is azon dolgoznak, hogy a horgásztársadalom mint Magyarország legnagyobb civil közössége a jövőben is megfelelő környezetben hódolhasson szabadidős tevékenységének és megfelelő minőségű közösségi terek is rendelkezésre álljanak a szerteágazó szabadidős, horgászsport, halgazdálkodási és közfeladat-ellátási tevékenységhez”.
Azt is írták, a további lépésekről, fejleményekről beszámolnak majd.
Mint ismeretes, 2022 februárban Nyitrai Zsolt azt nyilatkozta, hogy márciusban megújítják a stratégiai együttműködést, de ez nem következett be.
2022 augusztusban a politikus Szűcs Lajos Mohosz-elnökkel tartott közös sajtótájékoztatót. Akkor kiderült, még mindig nem sikerült tető alá hozni a dolgokat.
Nyitrai Zsolt ezzel kapcsolatban a Pecaverzummal idén februárban azt közölte, az élő együttműködési megállapodás megújításának előkészítése folyamatos, az ezzel kapcsolatos legutóbbi egyeztetésre az idei FeHoVa kiállításon került sor.
Szavaiból kiderült, hogy a megújítás hiányában az együttműködés nem szakadt meg, ugyanis az „élő”.
„A megújított megállapodás aláírásához keressük azt az alkalmat, amely a legtöbbet tudja adni a magyar horgásztársadalomnak” – válaszolta a miniszterelnök főtanácsadója arra kérdésre, hogy mégis mikor kerülhetnek a dokumentumra a szignók.
„Mit jelent az konkrétan, hogy a kormány támogatja a horgászokat? Ez miben nyilvánul meg?” – tettük fel a kérdést februárban.
„A Mohosszal együttműködve 2018-ban elindítottuk az eddigi legnagyobb – 6 kérdésből álló – horgász konzultációt, amelyet több 10 ezer, a horgászat iránt érdeklődő honfitársunk töltött ki. Szintén ebben az évben került sor Magyarország kormánya és a Mohosz közötti együttműködési megállapodás megkötésére – a megállapodás aláírásával kapcsolatos hírt az alábbi linken tekintheti meg. Az elmúlt évek közösen elért eredményei között számolhatunk be arról, hogy megszűnt a kereskedelmi célú halászat a természetes vizeken és az orvhalászat ma már bűncselekménynek számít. A Mohosz mint a horgászok és a horgászegyesületek országos érdekképviseletét és koordinációját ellátó szervezet lett 2030 végéig a legtöbb vízterület halgazdálkodási jogának haszonbérlője. Egyszerűbbé vált az ügyintézés az új horgászokmánnyal, valamint az online is kiváltható területi jegyekkel. Modern eszközökkel segítjük a halőrzést és a vízparti munkavégzést, tovább elektronizáljuk az okmányvásárlást. Megőrizzük az étkezési hal öt százalékos áfáját, és támogatjuk a haltelepítések forrását is biztosító, minőségi hazai hal termelését. A koronavírus-járvány ideje alatt is segítettük a horgászokat szabadidős tevékenységük gyakorlásában” – érkezett a válasz.
A mostani bejelentésből tehát az derül ki, hogy az együttműködési megállapodás megújításáról szóló dokumentumot még mindig nem írták alá, a felek között továbbra is egyeztetés zajlik.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Mohosz)