Sokszor hallani olyan híreket, hogy megsérülnek a halak telepítés közben, és utána elpusztulnak. Sajnos ez annak köszönhető, hogy nem mindig a kellő körültekintéssel, gondossággal bánnak a tartálykocsival érkezett példányokkal. Ha a horgászoktól elvárják a maximális törődést, a telepítések esetében miért nincsenek minimum szabályok?
NYEREMÉNYJÁTÉK!!!
Iratkozz fel a Pecaverzum Youtube-csatornájára, mert ha elérjük az 1111 követőt, 30.000 forint értékben sorulunk ki ajándékot a tagok között!
A nyereményt a Fish'n Go horgászhelyfoglaló rendszer ajánlotta fel.
Részletek ERRE!
Addig is jó szórakozást az eddigi videókhoz, és persze jönnek folyamatosan az újak is!
Az alábbi videón az látható, hogy megindítják a halakat a csúszdán, aminek egy keresztelemén rögtön hatalmasat csattan egy ponty.
A telepítés befejezése sem túl elegáns, a kiszáradt csúszdán kénytelenek közlekedni az utolsó példányok.
A videó augusztus közepén készült egy magyarországi horgásztónál, direkt nem írjuk le a pontos helyszínt, mert nem az a lényeg. Vélhetően nem a tógazda tehetett róla, hogy így oldották meg a halszállítók az ürítést.
Viszont felvetődik a kérdés, hogy amikor a horgásztól elvárják a maximális törődést – tegyük hozzá gyorsan, teljesen jogosan –, akkor a telepítéseknél miért nincsenek minimum követelmények? Pedig nyilván itt is lenne olyan innováció, amely elősegítené, hogy kevesebb hal sérüljön meg, és szenvedjen akár maradandó károsodást vagy pusztuljon el a telepítések során szenvedett sokkhatás következében.
Azt azért mi sem mondjuk, hogy vegyük át az amerikai példát, és vessük be a repülőket, de az bizonyos, hogy lenne humánusabb megoldás a merevkeretes halcsúszdák alkalmazásánál.
Azt is ki lehetne számítani, hogy hány darab halhoz körülbelül mennyi víz szükséges, hogy a végén ne szárazon csússzanak, vagy akár csak lehetne a vizet pótolni, ha látják, hogy fogyni kezd. Ezek nem nagy dolgok, de talán érdemes lenne fontolóra venni. A halak érdekében.
Szerencsére azért van példa a fejlődésre is. Áprilisban debütált ugyanis a homokmégyi Rideg & Rideg Fish Farm Kft. haltenyésztő üzemének Németországból érkezett halastartálya, amelyik vízzel feltöltve, tárázás után képes digitálisan mérni a vízbe kerülő hal súlymennyiségét.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
Különleges történetek a Nagy fogások rovatunkban! Videókat néznél? Kattints IDE!
Pecaverzum a közösségi médiában:
Kövessétek Facebook-oldalunkat!
Csatlakozzatok hozzánk Instagramon!
Iratkozzatok fel Youtube-csatornánkra!