Először kóstolt bele a tengeri horgászatba a Thaiföldön készülő Muay Thai-világbajnok, Szána Patrik. A küzdősportolónak nemcsak a halakkal kellett megküzdenie, hanem a méteres hullámokkal is, amely az Andamán tengeren érte őt.
„A hullámok sokszor erősen megbillentették a hajónkat, de erős, edzett szervezetem van, bírom a terhelést, így rosszullét szerencsére nem fogott el – fogalmazott a Borsnak Szána Patrik, aki gyermekként kóstolt bele a horgászatba, édesapja tanította. – Hat éves koromban fogtam elsőként a kezemben, ez inkább csak egy náddal úszózás volt. Azóta is ahogy az időm engedi, hódolok ezen szenvedélyemnek.”
Bár Patrik több módszert is kipróbált a tengeren, a legeredményesebbnek a fenekezés bizonyult. A szerelékre 50 grammos ólmot kötött, a horogra pedig kagylót és egyéb tengeri apróhalat tűzött.
„Kitartó próbálkozás megtérült, szépen kezdtek megérkezni a halak is. Elsőként egy dülledtszemű álsügér akadt a horogra, majd barramundik, amit a helyi vizek sügérének is neveznek. Ha nem is rekord méretekkel rendelkező halak kaptak a horogra, de arra mindenképpen tökéletesek voltak, hogy a hajó kapitánya elkészítse belőlük az ebédünket” – tette hozzá a világbajnok bunyós, aki 12 órát pecázott a tengeren.
Muay Thai-harcos egyéni rekordját is megdöntötte Thaiföldön. Igaz, nem tengerben, hanem édesvízben. Az egyik híres tavon 30 kilós vörösfarkú harcsát zsákmányolt. Ez a Dél-Amerikában őshonos faj eltörpül a magyarországi szürkéhez képest, éppen ezért a 30 kilós példányok óriásinak számítanak. A világrekord 44 kilós volt.
„A csodacsali a vízközt lebegtetett csirkeaprólék volt, ezzel a csemegével sikerült több szép példányt horogra csalnom, a legnagyobb pedig egy 30 kilós harcsa volt. Természetesen a képek után visszaengedtük a tóba” – mondta Patrik, hozzátéve: nagy kultúrája van a haltenyésztésnek Thaiföldön, a helyiek többsége foglalkozik ezzel.
Mivel az ázsiai ország a turizmusra fekteti a fő hangsúlyt, ezért az ide érkezők könnyedén találhatnak maguknak olyan tapasztalt pecásokat, akik kiviszik az idelátogatókat egy-egy horgásztúrára.
„Az, hogy mennyibe, kerül sok mindentől függ. Mennyi időre bérlünk horgászbotot, hajót, horgászhelyet vagy éppen guide-ot, azaz segítőt. Ezek alapján vannak néhány tízezer forintos utak is, de akár egymilliósra is befizethetünk. Ez pénztárcafüggő” – zárta Patrik, aki magának szervezi az útjait, hiszen jól ismeri az országot.
150 kilós arapaimát fogott a dzsungelben Döme Gábor. Nézd meg a halat IDE KATTINTVA!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: Prémium Média & Sport Management Zrt./borsonline.hu)