Ismét egy gyönyörű kecsege került elő a Dunából. A halat fenekezős módszerrel, csonticsokorral fogták még június végén, de csak most számoltak be róla.
2021-ben indította el nagyszabású kecsegetelepítési programját a Magyar Országos Horgász Szövetségnek (Mohosz), amelynek célja, hogy 2025-től az éves dunai vagy tiszai területi jeggyel rendelkező horgászok évente 2 darab, 60 centiméter feletti egyedet megtarthassanak.
Döntés még nincs, de látva a korábbi időszak fogásait, van rá esély, hogy ez a terv megvalósul.
A célzott telepítések hatására látványosan megszaporodtak a kecsegefogások a Dunán és a Tiszán is. Sőt, tavaly augusztus 14-én a Szentendrei-Dunánál Herr Mór egy 9,20 kilogrammos, 105 centiméteres példányt akasztott, amely jelenleg az országos rekord.
De már minden bizonnyal ennél is foghattak nagyobbak, méghozzá idén augusztusban a Duna Komárom-Esztergom vármegyei szakaszán, amikor Farkas Csaba 117 centiméternek mérte egy kecsege teljes hosszát, a tömegét viszont nem állapította meg.
Most pedig itt egy újabb remek dunai kecsegefogás, amelyről a Fővárosi Horgászegyesületek Szövetsége (Főhesz) számolt be közösségi oldalán.
Szűcs Ádám a Duna dunakeszi szakaszán még június végén csalt horogra etetőkosaras szerelékkel, csonticsokorral, parttól igencsak messze bedobva egy 90 centiméteres kecsegét.
A horgász a tömegét nem tudta meghatározni, a meglévő adatokat azonban beküldte a Magyar Haltani Társaságnak (MHTT).
„Válaszuk engem is meglepett, mivel 5,5-6 kiló közé tennék a halat a hossza alapján. Én ezt nem mondanám ilyen bátran, de biztos meghaladta a 4,5-5 kilogrammot” – írta beszámolójában Szűcs Ádám.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Főhesz)