A Balatonból kifogott veszélyes aligátorteknős Veresegyházon, a medvék mellett talált új otthonra.
Július 7-én Balatonőszöd és Balatonszárszó között egy horgász csalihalfogó hálójában egy aligátorteknős (Chelydra serpentina) akadt fenn, amely egyáltalán nem része a Balaton ökoszisztémájának, hiszen nem őshonos Magyarországon, súlyos ökológiai problémákat okozhat jelenléte.
Ez a faj rendkívül veszélyes, hatalmas, csőrszerű szájával komoly sérüléseket is okozhat. A pecás bölcsen cselekedett, mert ahelyett, hogy visszadobta volna a teknőst a vízbe, a kőröshegyi Teknősparkba vitte, ahol azonban telt ház fogadta, így került az állat a veresegyházi Medveotthonba – derül ki a sonline.hu cikkéből.
– Az állat mérete alapján nem túl idős példány, és nem volt régóta a szabad természetben. Nálunk van először nyilvántartva – nyilatkozta Horváth László főállatgondozó.
A Medveotthonban külön elkerített részen helyezték el a teknőst nyolc másik társa mellé, amelyek szintén szabadvizekből befogott példányok.
Veresegyházon az aligátorteknősöket kifejezetten azért tartják, hogy demonstrálják, milyen kártékony, inváziós fajról van szó.
– Az aligátorteknősök gyorsak, agresszívek, és komoly sérüléseket okozhatnak az embereknek is. Az őshonos mocsári teknősökkel szemben jóval nagyobbra nőnek, és kiszorítják őket természetes élőhelyükről. Ezen felül ne legyenek illúzióink, ha fürdőzés közben véletlenül rálépünk egy ilyen teknősre a tó medrében, vagy megpróbáljuk megfogni, az állat biztosan támadni fog – figyelmeztetett az állatgondozó.
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: Teknős Park Balatonföldvár FB-oldal)