2024. április 28. vasárnap | Valéria
Aktuális

Elözönlötték az orvhorgászok a borsodi vizeket a júliusi telepítések után

Elözönlötték az orvhorgászok a borsodi vizeket a júliusi telepítések után

Idei 11. halőri jelentését publikálta az Észak-Magyarországi Horgász Egyesület (ÉMHE), amely azt tapasztalta, hogy a júliusi haltelepítések után sok szabálysértő bukkant fel a vizek partján.

Július 22-én az ÉMHE halőrei az Ormosbányai-tavon két szabálytalan horgásszal találkoztak. Érvényes állami jeggyel és területi engedéllyel ugyan rendelkeztek, viszont mindketten trükköztek a kifogott halakkal. 

Sz. Róbert autójának a csomagtartójából kettő darab ponty került elő élettelen állapotban, a halakat a fogási naplójában nem rögzítette. 

M. Gyula robogóval érkezett a tóhoz, és ő is hasonlóképpen cselekedett, ő is a járművének a csomagtartójába rejtett kettő pontyot. Tettét azzal tetézte, hogy a horgászhelyén még további három darab pontyot tartott elő állapotban. Azokat is megtalálták a halőrök, akik mindkét férfival szemben szabálysértési feljelentést kezdeményeztek. 

Egy nappal később, július 23-án több helyszínen is akcióztak az ÉMHE halőrei. Szirmabesenyői-tavon három fővel szemben intézkedtek. Egyiküknek sem voltak meg a horgászathoz szükséges okmányok, ráadásul kettőt közülük ugyanúgy hívtak, K. Gy. Józsefnek.

Az egyik K. Gy. József csak egy bottal pecázott és nem is fogott semmit, csak úgy, mint J. Imre.

A másik K. Gy. József azonban két bottal nyomta, és fogott is öt darab pontyot 11,76 kilogramm össztömegben, ezeket meg is találták a horgászhelyén élő állapotban.

A halőrök ezúttal sem hunytak szemet, és szabálysértési feljelentést kezdeményeztek mindhárom férfi ellen, majd folytatták az ellenőrzéseket a Borsodsziráki-tavon, ahol szintén akadt tennivalójuk.

B. Gergő és F. Márk sem érvényes állami jegyet, sem pedig területi engedély nem tudott felmutatni. Halat ugyan nem találtak náluk, de másik illetőnél, L. Adriánnál igen.

Őt a tó partjától 100 méterre vonták ellenőrzés alá, és a kezében tartott piros szatyorban kettő ponty lapult, már élettelen állapotban. 

Az ÉMHE munkatársai ezekben az esetekben is megtették a szükséges lépéseket, aminek folyományaként szabálysértési feljelentéssel kell számolnia az orvhorgászoknak és a halszállítónak egyaránt. 

Július 23. egy valóban mozgalmas nap volt halőrök számára, ugyanis a fent vázolt ügyeken túlmenően még a Bódva-folyón is belebotlottak orvhorgászba. 

K. Gábor érvényes állami jegy és területi engedély nélkül horgászott kettő bottal. Kifogott és megtartott egy darab márnát élő állapotban. A halat az ellenőrzés során visszahelyezték a vízbe.

A Bódván két nappal később, július 25-én Zs. István is mindenféle papírok nélkül ült ki a partra egy bottal. Halat nem sikerült fognia, de tette így is szabálysértési feljelentést eredményezett, csak úgy, mint K. Gáboré.

Az ÉMHE az augusztus első felében történt szabálysértésekről is beszámolt. 4-én a halőrök tetten érték a Gólem-tavon N. Józsefet, aki érvényes állami jegy és területi engedély nélkül horgászott egy bottal. Ugyanígy tett L. János is a Bódva-folyón augusztus 9-én. Mindketten számíthatnak a jövőben a rendőrség megkeresésére, mert a szabálysértési feljelentést ők is megkapták a nyakukba. 

Az ÉMHE halőrei már az év harmadik napján találkoztak két bliccelővel, márciusban négyen próbálkoztak engedély nélkül, majd áprilisban pedig két nap alatt három orvhalászt, kettő orvhorgász és egy simlis pecást kaptak el.

A május sem telt eseménytelenül: a hosszú hétvége alatt öt orvhorgászt értek tetten. Azt követően dolguk akadt emelőhálós orvhalásszal és pontyokat rejtegető horgásszal egyaránt, majd pedig hőkamerával találtak meg egy elrejtett, 18 kilós harcsát, de védelem alatt álló pontyok is előkerültek egy horgász kocsijából Sajószentpéteren. 

Június közepén már a hőkamerák mellett drónokat is bevetettek, és a Hernádon öt, a Gólem-tavon két fővel szemben intézkedtek. Július első felében pedig három engedély nélküli pecást buktattak le a Sajón.  

Fotók:

Még több friss hírért KATTINTS IDE!

(nyitókép: ÉMHE)