Egy formálódó életpályamodell egyik fontos mérföldkövének nevezte a címadományozást Dérer István, a Magyar Országos Horgász Szövetség (Mohosz) elnöke.
Mint arról már a Pecaverzum is beszámolt, március 20. az idei évtől nemcsak a halak, hanem már a halőrök napja is a Mohosz javaslatára. Ez alkalomból egy balatoni hajón tartottak rendezvényt, ahol elismerések átadására is sor került.
Dérer István Mohosz-elnökhelyettes méltatta a legjobbakat, és egy formálódó életpályamodell egyik fontos mérföldkövének nevezte a címadományozást – olvasható a szövetség honlapján.
Tízesztendőnyi példamutató szolgálat, szakmai és számítógépes ismeretek, meg a horgászokkal való udvarias, de egyben határozott kapcsolat, ha kell a segítségnyújtás képessége szükséges, hogy valakiből „Címzetes vezető halőr” váljék. Sok alkalmas jelölt közül négyen vehették át a címet, és egyikük az Év Halőre díjat is magáénak mondhatja.
Kiss István, a Balatoni Halgazdálkodási Npzrt. legeredményesebb halőre, aki sokat tett a többi között az orvhalászat visszaszorításáért.
Kovács Gábor halőri csoportvezető a Deseda-tó halőrzésének szervezése és gyakorlata mellett weblapot kezel, számtalan hazai és nemzetközi horgászverseny szervezője és irányítója.
Planicska Ferenc, a Közép-Tisza-Vidéki Horgász Egyesületek Szövetségének halőre, ha kell füvet nyír, ha kell hálót húz, vagy éppen gyermekeket oktat.
Az Év Halőre a lakiteleki Kerekes József lett Bács-Kiskun megyéből. Szeret horgászni, feleségével és kislányával már több családi versenyt is nyertek. Mint elmondta, amikor horgászik nem a nagyját hajtja, néhány szép kárásznak is örül.
Nagy megtiszteltetésnek tartja, hogy elsőként kaphatta meg ezt a címet. 27 éve halőr, amiben halász képzettsége is segíti. Örömmel tapasztalja, hogy az utóbbi időben könnyebb dolga van, kevesebb a rapsic, jobban betartják a szabályokat a horgászok.
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(fotó: Mohosz)