Ami a Magyar Haltani Társaságnak (MHTT) ujjgyakorlat, az még egy tapasztalt horgász számára is megoldhatatlan rejtély lehet.
Egy pecás észrevette, hogy a fotón látható hal igencsak különbözik a korábban akasztottaktól, és jól megérezte, hogy egy hibrid került horogvégre.
A fajmeghatározásra azonban – nem meglepő módon – már nem mert vállalkozni.
„A Dráván horgásztam, és szilvaorrú keszegeket fogtam. Az egyik azonban elütött a többitől. Az orra kisebb volt és a jellegzetes sötét »szilva« is hiányzott róla. Lehetséges, hogy valamilyen hibrid?” – írta az MHTT Mit fogtam? rovatának címzett levelében B. N.
A szakértők megerősítették, hogy a hibrid egyik komponense szilvaorrú keszeg, de mi lehet a másik?
„A megnyúlt, oldalról lapított test, a mélyen bemetszett farokúszó, az apró pikkelyek, melyekből az oldalvonalon 56 található, a szilvaorrú keszeg jellemzői. Hiányzik viszont a jellegzetes megnyúlt orr és az ajkak sem olyan vaskosak, mint az a szilvaorrú keszeg esetében megszokott. A viszonylag magas hát, a mellúszók vöröses töve, valamint az oldalvonaltól a hát felé haladva alig csökkenő pikkelyméret alapján a képen látható hal a szilvaorrú keszeg és a karikakeszeg hibridje (Vimba vimba x Blicca bjoerkna)” – határozták meg a szakértők.
Miközben ezúttal egy nehéz rejtvényt fejtett meg az MHTT, korábbi cikkünkben egy egyre több horgász által feismert ragadozó hibridről írtunk (a részletekről ITT olvashatsz).
Még több friss hírért KATTINTS IDE!
(nyitókép: MHTT/Pecaverzum)