Patakszennyezést vettek észre január 30-én, hétfőn délután a Cifrakapu tér közelében, melynek hatására az Eger-patak bíbor színbe borult.
Az ereginfo.com tudósítása szerint az önkormányzat azt a tájékoztatást adta, hogy a helyszínen a vízügy és a katasztrófavédelem közösen végezte el a szükséges méréseket, ellenőrzéseket.
Ezt követően megállapították, hogy a patak vize nem savas, nem lúgos, ellenben a szervesanyag-tartalma megemelkedett.
A csatorna többek közt a Szala városrészből is összegyűjti a csapadékvizet, ott pedig több szezonális szőlészeti tevékenységet ellátó pince is működik.
Az önkormányzat azt is közölte, munkatársaik elkezdték kivizsgálni, pontosan honnan, mely pincészetből kerülhetett a patakba a szennyezés.
A városrendészet munkatársainak területen való megjelenése után nem sokkal a szennyezés abbamaradt.
Ez a magas szervesanyag tartalom egyébként a termálfürdőnél lévő szakasznál már nem volt kimutatható, ahogyan ahhoz a szakaszhoz érve a lilás szín is eltűnt a patakból.
A jelenség gyakorlatilag tehát nem veszélyes, ellenben nagyon csúnya, ijesztő látványt kelt.
A helyi portál megjegyzi, nem az első eset volt már ez, hogy a patak színe elváltozott.
Az Eger-patak a leghosszabb vízfolyás Egerben és környékén. A Balaton község területén, a Vajda-kútnál eredő kis patakocska innen délkeleti irányban 68 kilométert tesz meg a Tiszáig, amelynek jobb oldali mellékfolyója.
A szennyezés időzítése kíséteties valahol, ugyanis 22 éves évfordulója van a tiszai ciánkatasztrófának, február 1-je pedig a Tisza Élővilágának Emléknapja.
Élő szigetekkel védekeznek a vízszennyezés ellen. Tudj meg többet IDE KATTINTVA!
Elkészült a magyarországi busatérkép. Bővebben ITT!
Friss hírekért látogass el a Pecaverzum főoldalára!
(forrás, fotók: egriugyek.hu/elerinfo.hu/Eger Önkormányzata)